Prodavačka na baterky: Dostala pěstí, originálně se ubránila

19. května 2015 17:21
Autor: red
Kriminalisté z druhého policejního obvodu zabývající se zejména loupežemi řeší od 5. května případ přepadení prodejny s potravinami v ulici Jindřicha Plachty na Smíchově. Krátce po půl osmé ráno tam přišel mladík, který se už od první chvíle choval podezřele.

Na základě zveřejnění případu v médiích kriminalisté přijali několik oznámení od občanů k totožnosti podezřelého muže. Mezitím se ale třiadvacetiletý mladík po shlédnutí relace přišel kriminalistům sám přihlásit a k činu se doznal. V současné době s ním detektivové na služebně provádějí úkony trestního řízení.

Na pořízených kamerových záznamech je patrné, jak se rozhlíží po prodejně a zjišťuje, zda se uvnitř nenachází další zákazníci a kde jsou rozmístěné kamery. Poté přistoupil k prodejnímu pultu a po prodavačce požadoval celý karton cigaret. Vzápětí několik vteřin předstíral, že hledá peníze nejprve v peněžence a pak i v kalhotách.

„Místo hotovosti ale z kapsy prudce vytáhl ruku a prodavačku bez varování surově udeřil pěstí do obličeje, přičemž se jí zároveň snažil z ruky vytrhnout karton cigaret. Ten se ale během incidentu roztrhnul a jednotlivé krabičky se rozlétly do všech stran,“ popsala útok Iveta Martínková.

Násilník tak stačil pobrat jen dvě z nich a poté se dal na útěk. Prodavačka ve snaze útočníka zahnat, po něm začala házet tužkové baterie. To mladíka přinejmenším překvapilo natolik, že i přestože už stihl z prodejny vyběhnout ven, vrátil se dovnitř a baterie hodil zpět po prodavačce. Poté z místa už definitivně odešel směrem do Lidické ulice.

„Celý incident naštěstí zachytily bezpečnostní kamery, díky kterým kriminalisté znají podobu podezřelého. Jeho výrazným znamením by mohla být černá skvrna na pravé straně krku, která je na záznamu patrná,“ sdělila Martínková.