Projekt „Není cesty zpět“ pokračuje i na podzim
Foto: dpp.cz

Projekt „Není cesty zpět“ pokračuje i na podzim

19. října 2014 09:35
Dopravní podnik a Policie ČR připravují další kolo dopravně bezpečnostní akce s názvem „Není cesty zpět.“ Preventivní kampaň má za cíl upozornit chodce na rizika spojená s každodenním provozem na silnicích, a to především v souvislosti s tramvajemi. Začne v pondělí 20. října a potrvá do 23. října. Kampaň je zaměřena především na školáky.

V průběhu akce budou na čtyři místa v Praze přistaveny speciálně upravené tramvaje s informačními materiály a fotografiemi s bezpečnostní tematikou.

Akce, určená pro širokou veřejnost (zejména žáky základních škol), bude doprovázena přednáškami a besedami spojenými s prezentací základních bezpečnostních pravidel a specifik tramvajového provozu v Praze.

Zájemci se na nich setkají s policisty z preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a s dispečery a řidiči DPP. Nedílnou součástí projektu budou také hlášení v tramvajích, že „na přechodu pro chodce nemá chodec přednost před tramvají“. Tato hlášení cestující uslyší vždy tam, kde v minulosti došlo ke zranění či úmrtí při střetu tramvaje.

Ukázky probíhají vždy od 8:30 hodin – do 11:30 hodin ve speciální tramvaji, přistavené na těchto místech:

20. října – stanoviště v ul. Na Zámecké (od lékárny dolů) v Praze 4

21. října – stanoviště Olšanské hřbitovy v Praze 3

22. října – stanoviště Výstaviště Holešovice (pravá kolej za výstupní zastávkou) v Praze 7

23. října – stanoviště v ul. Minská (v prostoru bývalé zastávky linky č. 4) v Praze 10.