Průšvih v Praze: Tito lidé si oblíbili dětská hřiště. A není jich málo...

2. května 2016 13:04
Autor: red
V pátek odpoledne byla zakončena dvoudenní celoměstská akce pražských strážníků, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček a jehel z rizikových míst, prioritně pak z dětských hřišť a pískovišť.

Akce se každý rok na jaře, letošek nebyl výjimkou, účastní desítky 50 strážníků ze všech městských částí a oddělení prevence kriminality. Strážníci na konci minulého pracovního týdne zkontrolovali celkem 219 míst, bylo nalezeno celkem 105 injekčních stříkaček a injekčních jehel.

Jen za první čtvrtletí letošního roku pražští strážníci celkem nalezli bezmála dva a půl tisíce kusů stříkaček a dalšího kontaminovaného materiálu po narkomanech. Loni bylo nalezeno celkem 16 522 injekčních stříkaček, jehel a dalšího kontaminovaného materiálu.

„V případě, že občané někde naleznou nebo zahlédnou tento materiál, žádáme je, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání 156 a strážníci městské policie zajistí odborný sběr a jeho následnou likvidaci,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.