První dáma světového baletu Světlana Zacharová se vrací do Prahy s Láskou
Foto: archiv S. Zacharove a ND Praha

První dáma světového baletu Světlana Zacharová se vrací do Prahy s Láskou

8. ledna 2019 08:24
Autor: TZ, red
Po šesti letech se do Prahy vrací Světlana Zacharová, hvězda světového baletu a členka ruského Velkého divadla. Ve čtvrtek 10. ledna se představí v Kongresovém centru.

Před šesti lety se Zacharová poprvé představila českému publiku na scéně Státní opery Praha, kde tančila titulní roli v baletu Giselle. Nyní půjde o představení o lásce, protože se tak jmenuje Amore (Láska).

„Do Prahy se velmi těším, je tak skvělé publikum, které má rádo balet a dokáže jej ocenit. Vždyť u vás je tolik nadaných, šikovných a úspěšných lidí na tomto poli umění,” prozradila Světlana Zacharová.

Za špičku světového baletu považuje Světlanu Zacharovou “dosluhující” první sólista baletu Národního divadla v Praze Michal Štípa, který se od ledna ujal šéfování baletu Moravského divadla v Olomouci. „Když se řekne jméno Zacharová, není co dodat. Noblesa, profesionalita, umění, zážitek. Všem, kteří balet milují a chtějí vidět tuto dámu, doporučuji, aby se na ni přišli podívat. Mě samotnému to bohužel nedovolí pracovní povinnosti, ale jinak je to opravdu velmi krásná záležitost,” prozradil Štípa.

Devětatřicetiletá Světlana Zacharová se představí v Praze v představení propojujícího tři díla tří různých choreografů – Jurije Posochova z Baletu San Francisco, Patricka de Bana z Vídeňského státního baletu a choreografky z Irska Marguerity Donlonové, která pracuje v Německu. Partnery světové baletní jedničky budou Michail Lobuchin, Denis Roďkin a Denis Savin.

Vstupenky na představení se Světlanou Zacharovou jsou stále ještě v běžných předprodejích.