Prý se dítěti udělalo špatně ze sluníčka. Byly z něj ale cítit zvratky a alkohol!

3. září 2017 22:02
Autor: TZ
Poslední srpnové úterý odpoledne prováděla strážnice z Prahy 14 kontrolní činnost sídlištních vnitrobloků na Černém Mostě, kde spatřila skupinku dětí. Ty se okamžitě rozutekly, jakmile se k nim začala blížit.

Na místě zůstala pouze dívka a chlapec. Skláněli se nad dalším chlapcem, který ležel na zemi. Na dotaz strážnice, co se stalo, odvětili, že se mu udělalo špatně asi ze sluníčka. Byly z něj cítit zvratky a alkohol.

Na otázku, kolik toho vypil, bylo řečeno, že asi lahev rumu, kterou si údajně koupil neznámo kde. Strážnice chlapce uložila do stabilizované polohy, monitorovala jeho životní funkce a přivolala záchrannou službu.

Během chvíle se dostavila další hlídka strážníků, která naváděla záchrannou službu k danému místu a zkontaktovala matku chlapce. Provedenou orientační dechovou zkouškou bylo zjištěno téměř 2,4 ‰ alkoholu. Záchranná služba teprve patnáctiletého mladíka převezla společně s jeho matkou do jedné z pražských nemocnic.

O  případu bylo vyrozuměno místní oddělení Policie České republiky a odbor sociálně právní ochrany dětí, který bude celou záležitost dále prověřovat.