Režisér Havlík natáčí v Praze komedii o soupeření mužského a ženského světa
Režisér Rudolf Havlík (vpravo) a herec Jiří Langmajer při natáčení komedie Po čem muži touží. Foto: Facebook R. Havlik

Režisér Havlík natáčí v Praze komedii o soupeření mužského a ženského světa

27. března 2018 17:18
Autor: red
Po předloňské spolupráci na filmu Pohádky po Emu ztvární herečka Andrea Hoffmannová druhou roli ve filmu režiséra Rudolfa Havlíka. Komedii Po čem muži touží podle scénáře, na kterém spolupracoval se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, začal Havlík natáčet v posledním březnovém týdnu. Hoffmannová ve filmu ztvární roli Jitky, exmanželky hlavního hrdiny Karla Krále v podání Jiřího Langmajera.

„Na spolupráci s režisérem Rudou Havlíkem se nesmírně těším – ráda vzpomínám na předchozí natáčení filmu Pohádky pro Emu, který sklidil velmi pozitivní ohlasy a dostal spoustu cen na mezinárodních festivalech. Těším se i na roli vedle Jiřího Langmajera. Je to herec, který patří mezi mé oblíbené. Jsem zvědavá, jak to mezi námi bude na place fungovat,“ říká Andrea Hoffmannová.

Rudolf Havlík s Radkou Třeštíkovou v novém filmu vyprávějí s humorem a nadsázkou příběh o věčném soupeření mužského a ženského světa. Hlavním hrdinou je charismatický cynik Karel Král v podání Jiřího Langmajera – trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí.

hoffmannova

Herečka Andrea Hoffmannová

Pracuje jako šéfredaktor časopisu pro muže a s ničím se moc nemazlí. Jeho osobní život však není zrovna příkladem vyrovnanosti. S exmanželkou, kterou ztvární Andrea Hoffmannová, se hádá nejen kvůli sedmnáctileté dceři Julii, které Karel leze krkem kvůli svému chování.

Karlův nezávazný způsob života jednoho dne dostane hned několik ran. Přijde o práci, z níž ho vyhodí kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka.

Karel je na dně a společně s nejlepším kamarádem Čestmírem to vyřeší po chlapsku – opije se a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno se Karel probudí, a už to není Karel…

Vedle Jiřího Langmajera a Andrey Hoffmannové se ve filmu Po čem muži touží objeví řada známých herců a hereček – Táňa Pauhofová, Matěj Hádek, Jiří Havelka, Sara Sandeva, Oldřich Navrátil, Lenka Vlasáková, Lucie Polišenská, Pavla Tomicová, Lucie Šteflová, Naďa Konvalinková, Ester Kočičková, Jakub Volák a další.

Natáčet se bude do konce dubna v pražských lokacích, na několik dní štáb zavítá také do hotelu Podlesí nedaleko Hlinska, jehož součástí je Pohádková vesnička.

Producentem filmu je společnost Fénix Film Dany Volákové a Michaly Flenerové, která již s Rudolfem Havlíkem produkovala film Pohádky pro Emu. Jedním z hlavních partnerů filmu je televize Prima.

Premiéra filmu proběhne 20. září 2018. Do kin ho uvede společnost Cinemart.