Režisérka a autorka Četnických humoresek se vrátila do školy
Pavlína Moskalyková se vrátila opět do školních lavic. Foto: archiv

Režisérka a autorka Četnických humoresek se vrátila do školy

4. října 2018 08:08
Autor: red
Režisérka, scénáristka, producentka a autorka řady inscenací, filmů, ale i seriálů Pavlína Moskalyková se po desítkách let vrátila opět do školních lavic. Učitelem jí byl známý herec Petr Batěk, který je jedním ze čtyř kantorů v rámci projektu Zažijte to znovu.

„Mně se to moc líbilo a celý ten projekt je skvělý. Škola nemá chybu. Trochu jsem si vzpomněla i na tátu…,” pronesla Pavlína Moskalyková, která žije a pracuje střídavě v Česku a USA. Právě její tatínek, slavný český režisér Antonín Moskalyk, byl autorem řady filmů a seriálů, které v sobě nesou prvky české historie, jako například dvoudílný film Babička či seriály Dobrodružství kriminalistiky nebo Četnické humoresky. Ty pak dokonce po jeho smrti převzala a veleúspěšný seriál sama dokončovala.

„Je to opravdu několik desítek let, co jsem venku ze školy, o to raději jsem si to připomněla. Bylo to vtipné, poučné a pan učitel s panem školníkem nemají chybu,” podotkla s úsměvem Moskalyková, která se vrací stále i do míst, kde její tatínek v roce 1971 natočil dvoudílný film Babička, protože v Babiččině údolí má chalupu.

Projekt Zažijte to znovu!, který se v rámci road show po republice poprvé prezentoval v Praze, bude mít druhou pražskou zastávku v pátek 5. řína od dvou odpoledne do osmi večer na Hradčanském náměstí. Zde kromě obecné školy, prvorepublikové Spořitelny České, trafiky s unikátní 3D virtuální realitou míst, kde vznikala 1. republika, Laurinkou s nádherným veteránem a prvorepublikovou kavárnou, kde jsou i dobroty dle receptur T. G. Masaryka, nebude chybět ani příjezd prvního československého prezidenta na koni nebo videomaping.
ondrej-havelka