Rolando Villazón zazpívá pro Zdravotního klauna
Rolando Villazón býval Zdravotním klaunem. Foto: archiv

Rolando Villazón zazpívá pro Zdravotního klauna

26. dubna 2018 16:56
Autor: red
Světoznámý operní pěvec Rolando Villazón podpoří 20. června ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertu Zdravotního klauna. Za doprovodu renomované klavíristky Carrie-Ann Matheson zazpívá program skladeb španělských, argentinských či mexických skladatelů. 

Charismatický mexický tenorista patří k nejuznávanějším pěvcům současnosti a během své kariéry si dokázal podmanit operní publikum po celém světě. Vedle pěveckých dovedností proslul také typickým pódiovým projevem okořeněným notnou dávkou humoru.  Dr. Rollo, jak zní Villazónovo klaunské jméno, býval Zdravotním klaunem a je také dlouholetým mezinárodním ambasadorem této nadace.

„Oni dokáží přeměnit slzy ve smích. Vnášejí do nemocničních pokojů štěstí a barevnost. Jak jen to je možné, doprovázím je na jejich návštěvách po nemocnicích a znovu a znovu se stávám svědkem toho, jak skvělou práci dělají,“ popisuje Rolando Villazón.

Zdravotní klaun patří k předním dobročinným organizacím v České republice. Věrni myšlence, že smích pomáhá, navštěvují speciálně vyškolení klauni nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných, domovy pro seniory a hospice již sedmnáct let. Vyzbrojení svými pověstnými červenými nosy přinášejí smích a radost do míst, kde je jich nejvíce potřeba.

„Nesmírně nás těší, že interpretem galakoncertu je právě náš ambasador Rolando Villazón, který myšlence Zdravotních klaunů rozumí, protože byl sám jedním z nich. Zazpívá tedy nejen z dobré vůle, ale zejména ze srdce a vlastní zkušenosti,“ říká ředitelka organizace Zdravotní klaun Kateřina Slámová Kubešová a dodává: „Hudba a smích mají jedno společné – povznášejí lidskou duši. Výjimečný zážitek, korunovaný pomocí potřebným, si tak odnesou příznivci Zdravotních klaunů i příznivci operního zpěvu,“

Prodej vstupenek probíhá za podpory Nachtigall Artists na www.zdravotniklaun.cz/koncert.