Ruseová má doma ďáblovo kvítko!
Anežka Rusevová a její fešák Orlando. Foto: archiv Psí den

Ruseová má doma ďáblovo kvítko!

24. května 2024 16:53
Autor: red
V sobotu 18. května se v Centrálním parku Lužiny už poosmé konala akce Psí den s Prahou 13. Mezi přítomnými celebritami, které akci nenechaly ujít, byla i herečka Anežka Ruseová.

Je tradicí, že musí mít erdelteriéra: „Orlando je náš třetí erdelteriér a s oblibou říkám že je ten nezlobivější, kterého jsme kdy měli, že je to ďáblovo kvítko a neposeda a musím mu věnovat hodně pozornosti,“ říká úsměvem Anežka.

„Já jsem ale vděčná za to, že je. Každý jeho kousek, který udělá je ten nejzábavnější. Má hodně rád plyšáky, tak jestli někdo nějaké máte tak, prosím, k Orlandovi. Eerdelteriér je specifické plemeno, temperamentní a asi jsme si docela podobní,“ pokračuje.

Nadšená pejskařka a na Psím dnu s Prahou 13 soutěžící s pejsky Anna Kadeřávková vlastní s partnerem dva pejsky. Caesar je Toy pudl a Chumley je jezevčík. A jak se se k sobě chovají? Pár slov o nich a jak se má pomáhat nám řekla Anička: „Na začátku docela válčili, několikrát se porvali, ale dnes už je klid a teď se mají rádi a jsou to bráškové. Pejskům pomáhám moc ráda, sleduji děni v různých pomocných organizacích nebo útulcích, často přispívám na konkrétní případy zachráněných pejsků, kteří potřebují operaci atd. Určitě bych lidem doporučovala také sledovat kde se třeba pořádají sbírky věcí. Rádi také zajdeme venčit útulkový pejsky, pořádně je vyběhat, když jsou pořád zavření v kotcích.“

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří byli součástí 8. ročníků Psího dne, díky kterým na akci opět panovala skvělá atmosféra. Bylo krásné sledovat, jak se to na akci hemží a všichni se vesele baví. Velké díky patří také těm, kteří na akci podpořili útulky a vybralo se  45 500 korun a za to, že na Psímu dni mohla jít další osvěta do světa. Těším se na vás opět příští rok na 9. ročníků,“ říká hlavní organizátorka Karolína Hájková.