Rybařili v centru Prahy, povolenku neměli
Slovanský ostrov, u jehož břehů pytlačili dva muži. Foto: Chabe01 / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Rybařili v centru Prahy, povolenku neměli

15. ledna 2024 08:42
Autor: puc
Na pytláky čas od času v rámci své služby narazí strážníci z okrajových městských částí. V samotném centru metropole to bylo pro strážníka, který má na starosti dohled nad městskými kamerami, přeci jen trochu překvapení.  

Když minulý týden kontroloval s ohledem na povodňovou situaci kamery v okolí Vltavy, všiml si na Slovanském ostrově naproti Národnímu divadlu dvou mužů, kteří zde chytali ryby.

Nejen kvůli vybavení pojal podezření, že ani jeden nemá k dané činnosti oprávnění, proto vyslal na místo hlídku strážníků, aby situaci zkontrolovala. Muži ve věku 41 a 47 let shodně uvedli, že u sebe nemají potřebná povolení k chytání ryb.

Přestupek ale odmítli projednat. „Strážníci tak na správní orgán oznámili nejen podezření na přestupek ohledně neoprávněného rybaření, ale i za požívání alkoholu v místě, kde je to vyhláškou zakázáno a také za podezření na přestupek s ohledem na poškození veřejné zeleně. Rybářské náčiní následně mužům odejmuli,“ uvedla Městská policie hl. m. Prahy na sociálních sítích.