Sabor Latino Praha přinese kousek Latinské Ameriky na Náměstí Republiky
Program tvoří hlavní náplň festivalu a zahrnuje především koncerty a taneční vystoupení. Foto: Sabor Latino

Sabor Latino Praha přinese kousek Latinské Ameriky na Náměstí Republiky

28. června 2019 17:20
Autor: TZ, red
Před OC Palladium můžete od 4. do 7. července ochutnat tradiční pokrmy a nápoje z mnoha zemí a regionů Latinské Ameriky. Mexiko, Kuba, Argentina, Chile, Ekvádor, Bolívie, Peru, Kolumbie, Venezuela a Brazílie se vám představí nejen prostřednictvím gastronomie nejlepších českých latino restaurací a barů.

Ochutnáte osvěžující koktejly z rumu, tequily či pisca a pochutnáte si na mnoha pokrmech Jižní a Střední Ameriky a Karibiku. Exotická jídla jako ceviche, tacos či maso z argentinského grilu vás v parných dnech postaví na nohy.

Sabor Latino Praha oslní pestrými barvami a originálními vzory tradičního či tradicí inspirovaného oblečení  či nápaditými šperky, které naši prodejci vyrobí přímo před vašima očima. Mnohé zaujmou tajemné talismany, neobvyklé  interiérové a módní doplňky či hračky pro děti. „Odnést si od nás můžete i hudební nástroje, a když budete chtít, hned si je vyzkoušíte během našich hudebních a tanečních produkcí,” navrhuje pořadatelka festivalu Eliška Aguirre.

Kulturní program tvoří hlavní náplň festivalu a zahrnuje především koncerty, taneční vystoupení a taneční workshopy různých žánrů vybraných zemí a oblastí Latinské Ameriky.

„Hranice mezi publikem a účinkujícími s chutí a radostí boříme, takže si u nás můžete vše vyzkoušet a potom (ale klidně i předtím) hrát a tančit společně s námi,” láká pořadatelka Eliška Aguirre. Boky vám rozvlní taneční rytmy salsy, bachaty a cumbie a dalších latino tanců, můžete se ale zaposlouchat i do oblíbených melodií mexických mariachi a jhoamerické folklorní hudby.

Festival pamatuje také na děti, pro které je připraven bezplatný dětský koutek s programem zdarma včetně uměleckých dílen na téma Latinské Ameriky a populárního malování na obličej.

Aktuální informace o festivalu, který bude probíhat po čtyři dny od 10 do 21 hodin najdete na FB stránkách: https://www.facebook.com/pg/saborlatinopraha/posts/?ref=page_internal a ve FB eventu: https://www.facebook.com/events/2252716821472158/