Sál Boccaccio nabídl soutěž ve stylu StarDance a exkluzivní ples
Foto: TK DanceTime

Sál Boccaccio nabídl soutěž ve stylu StarDance a exkluzivní ples

17. ledna 2019 12:02
Autor: TZ, red
Speciální taneční soutěž Pro-Am, z níž se kdysi zrodila populární televizní show StarDance. Exkluzivní ples se skupinovou výukou tance, vlasovou stylistkou, honosným rautem či efektními triky kouzelníka. A fascinující atmosféra neobarokního sálu Boccaccio. Tím vším se blýskl 2. ročník DanceTime Gala Cupu v sobotu 12. a neděli 13. ledna v pražském Grand Hotelu Bohemia v Praze 1.

Takzvané PRO-AM soutěže, v nichž se taneční pár skládá z profesionálního a amatérského tanečníka, jsou i v Česku a nejen ve světě čím dál tím populárnější, a to především kvůli značce StarDance, která se z nich vyvinula. DanceTime Gala Cup letos přilákal přes 70 párů z Česka, Slovenska, Polska, Německa, Srbska, i USA.

„Letošní ročník byl unikátní v tom, že se nám podařilo soutěž zaregistrovat pod značku WDC, což je jedna ze dvou světových tanečních organizací. S trochou nadsázky se tak dá říct, že jsme si v Boccacciu zatancovali jakýsi světový pohár. Z několika novinek bych vyzdvihl jako perličku novou kategorii Amatéři muži. Zatímco v minulosti roli profesionála v rámci PRO-AM soutěží zastávali výhradně muži a roli amatéra ženy, nyní zažíváme jakousi emancipaci a objevují se i mužští amatéři s ženskými profesionálkami. Tomuto jevu chceme vyjít vstříc a jsme moc rádi, že u nás měla tato disciplína premiéru,“ prozradil Vítězslav Rázek, vedoucí tanečního klubu TK DanceTime, který celou akci zorganizoval.

Soutěž PRO-AM DanceTime Gala Cup nabídla ještě řadu dalších průkopnických či netradičních počinů, například souboj týmů, který vyvrcholil v rámci galavečera, a nové kategorie salsa, American Style či showdance. Nečekaným a na podobných akcích poměrně nevšedním lákadlem pro profesionální tanečníky bylo Prize Money v celkové výši 30 000 korun pro 3 nejúspěšnější a nejaktivnější profíky.

Navazující taneční ples byl exkluzivní především svým programem a péčí o hosty. O jejich chuťové buňky se postaral špičkový hotelový servis, o jejich uši vynikající kapela Adela & Denny Band a o jejich vlasy a pleť nizozemská stylistka Malou Keiten. Večer dále obohatili kouzelník Štěpán „Šaman“ Šmíd svými magickými kousky a dvě osobnosti českého tance unikátní skupinovou výukou. Zatímco prezident Svazu učitelů tance Jiří Plamínek naučil hosty několik efektních figur ve společenském tanci, Lída Jánská v rámci svých ukázek odtajnila publiku základy argentinského tanga.

Festival pokračoval i následující den, kdy se na neobarokním parketu představilo více než 155 soutěžních párů především v juniorských a seniorských kategorií. Své první soutěžní krůčky si přišli vyzkoušet tanečníci v soutěži Tance pro všechny, otevřenou všem zájemcům bez nutnosti registrace.