Sedm rad, jak zůstat fit i o prázdninách
Neokrádejte se o kvalitní spánek. Ilustrační foto: Freeimages.com

Sedm rad, jak zůstat fit i o prázdninách

20. července 2019 07:22
Autor: TZ, red
Užívat si léta, a přitom přispět ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu? Česká komora fitness a iniciativa Česko se hýbe dlouhodobě podporují a vyzývají společnost k pravidelnému pohybu. Léto je pro změnu našich návyků ideální, máme více času, můžeme se sami sobě věnovat. Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, proto přináší pár tipů, které vám pomohou vytěžit z léta maximum a dlouhodobě tak zůstat aktivní a fit. 

1. Do svých plánů na dovolenou zařaďte i pravidelný pohyb
Dovolená by v žádném případě neměla znamenat přestávku v návyku pravidelného pohybu. Proto ho nezapomeňte už předem zařadit do svých plánů. I v čase volna se snažte během dne hýbat, jet na výlet, hrát s dětmi badminton…, zkrátka – neležet jen na lehátku.

2. Alespoň krátké cvičení zařaďte každý den
„Pro začátek stačí 30 minut procházky v rychlejším tempu a nebojte se zařadit krátké posilovací mini-série kdykoliv během dne,“ radí Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness.

3. Léto přímo vybízí k nejrůznějším aktivitám
Kolo, plavání, procházky, horské túry, volejbal nebo fotbálek na pláži! Léto je ideální čas vyzkoušet nebo se věnovat nejrůznějším sportovním aktivitám! Využijte volného času a skvělé energie tohoto ročního období!

4. Pijte dostatek vody
Voda je klíčem k udržení nejlepšího výkonu během tréninku.

5. Myslete na zdravou výživu
„Exotické novinky určitě nevynechávejte, ale všeho s mírou! Pokud víte, že vás čeká velká večeře, oslava nebo rodinné grilování, jezte během dne lehčí a zdravější jídla,“ doporučuje Jana Havrdová.

6. Nebuďte v tom sami
Dalším skvělým způsobem, jak se během prázdnin motivovat, je zapojit do pohybu a sportování i své kamarády. Jděte do toho společně!

7. Neokrádejte se o kvalitní spánek
„Běžte raději večer dříve spát a ráno pak využijte svěžího vzduchu třeba ke svižné procházce před snídaní,“ přidává vlastní zkušenost Jana Havrdová.