Senioři z RoSy vyšli na molo ve stylu Zlatých šedesátých, byla i promenáda v rouškách
Patronkou módní přehlídky byla herečka Naďa Konvalinková. Foto: RoSa

Senioři z RoSy vyšli na molo ve stylu Zlatých šedesátých, byla i promenáda v rouškách

13. srpna 2020 18:53
Autor: TZ, red
Senioři z Centra RoSa v Praze 8 Kobylisích vyšli dnes již pošesté na přehlídkové molo. Zralé modelky a modelové předvedli na červeném koberci módu inspirovanou 60. lety s aktuálním bonusem – promenádou v rouškách. Show se konala ve čtvrtek 13. srpna od 14 hodin. Patronkou akce byla herečka Naďa Konvalinková, čestným hostem pak její herecký kolega Martin Písařík.

Na červený koberec vyšli v rytmu hudby z šedesátých let modelky a modelové ve věku mezi 70 a 91 lety. Nejstarší modelkou byla světoznámá psycholožka a obyvatelka RoSy Jiřina Prekopová, která oslaví na podzim 91 let. Na pomyslné molo se vydala také čerstvá devadesátnice Milica Schejbalová.

modelky-z-rosy-2020 Patronkou módní přehlídky v RoSe byla herečka Naďa Konvalinková, která vzpomíná na svoje babičky, které jí vychovaly. „Stáří je důležité pro svoji moudrost a zkušenost, takže se na seniory velmi těším. Módu mám ráda, jen potřebuji návrháře, aby mi poradili, protože neumím kombinovat ani sladit oblečení. V běžném životě zůstávám spíš konzervativní,“ upřesňuje Naďa Konvalinková.

Módu příliš neřeší její herecký partner a čestný host módní přehlídky Martin Písařík, který prozradil, že nosí pár oblíbených kousků. „Vždy jsem třeba oblečený měsíc jako tremp nebo jachtař,“ usmívá se a dodává: „Nevidím rozdíl mezi seniory a mladými lidmi. Hodně času jsem teď trávil na cestách po Africe. Viděl jsem země, kde jsou tradiční rodiny, které drží pohromadě a mladší se učí od starších a naslouchají jim. Bylo v tom něco velmi správného,“ uzavírá.

Na červený koberec letos vyšli také čtyři modelové. Jedním z nich je dvaasedmdesátiletý Karel Majer, který už navštívil různé módní přehlídky v minulosti jako host. Na mole byl ale poprvé. „I přes svůj věk jsem pozitivní člověk, otevřený všem podobným akcím. Jako nový rezident RoSy jsem byl touto nabídkou spíše poctěný než zaskočený, a velice mě potěšila. Sám preferuji pohodlné oblečení z kvalitních materiálů. Nejraději mám košile s krátkým rukávem a džínsy,“ prozrazuje Karel Majer.

Modely inspirované dobou ´Zlatých šedesátých´ zapůjčila pro módní přehlídku společnost Marks & Spencer. Švadlena Jitka Pláničková vybrala látky ve stylu ´Zlatých 60.´ „Stylistka mi dala volnou ruku s výběrem látek a požádala mě, aby byly roušky ve veselých barvách. Šedesátá léta přímo vybízí k puntíku a dalším zajímavým vzorům,” upřesňuje Jitka Pláničková a dodává: „Náhodně jsem objevila, jak vypadaly lékařské roušky v letech minulých a využila jsem vykrojení pod očima, které nebrání výhledu v zorném poli,” uzavírá.