Seniorky a senioři se převtělili v šelmy, vyšli na červený koberec
Modelky během přehlídky. Foto: Centrum RoSa

Seniorky a senioři se převtělili v šelmy, vyšli na červený koberec

27. července 2023 20:08
Autor: red
Vítejte v džungli – tak nazvali senioři z pražského Centra RoSa svoji letošní módní přehlídku, kterou pořádají již podeváté. Na červený koberec vyšlo ve čtvrtek 27. července dvacet zralých modelek a modelů, kteří předvedli oblečení inspirované džunglí. Patronkou letošního ročníku byla herečka Eva Hrušková, která přišla v doprovodu svého partnera Jana Přeučila. Čestným hostem přehlídky byl tanečník Petr Veleta.

Tradiční akce má inspirovat seniory, jak se v létě obléknout a zároveň pobavit a ukázat, že i lidé ve vyšším věku se chtějí společensky bavit. Herečka Eva Hrušková a herec Jan Přeučil do RoSy zavítali už potřetí. Na jejich první návštěvu v roce 2018 vzpomínají rádi. Jejich vztah k módě je navíc kladný.

„Líbí se mi, když jsou lidé hezky upravení. Člověk se hned cítí lépe, zdá se svěžejší a zdravější. A na obyvatelích RoSy bylo vidět, jak se cítí dobře a hýří úsměvy,“ vzpomíná herec Jan Přeučil a Eva Hrušková ho doplňuje: „Spolu se v módě pouštíme do větších dobrodružství. Myslím, že mám dobré oko, takže Honzíkovi sestavuji mnohem odvážnější kombinace, se kterými je pak spokojený. I takový malinkatý detail jako je kapesníček v kapsičce u saka, hraje významnou roli. Může outfit pozvednout nebo potopit,“ upřesňuje.

„Důležité jsou barvy, dámy nebojte se barev, zrušte hnědou a černou! Vždyť královská modrá, orchideová, nebo purpurová vám budou také slušet. Šátek, šálka, kapesníček či výrazná brož vaše oblečení také krásně oživí,“ radí s úsměvem Eva Hrušková.

Módní přehlídky v RoSe už patří k tradičním akcím. „Na začátku to byl jen takový nápad, dnes je z toho profesionální akce, která baví nejen obyvatele RoSy ale i návštěvníky. A to je na tom vlastně to nejlepší, naplňuje se myšlenka propojení generací, a i děti a příbuzní seniorů vidí, jak jsou jejich rodiče či prarodiče spokojení,“ říká Anna Ježková, zakladatelka Rezidence a Centra RoSa.

Nejstarší modelkou letos byla paní Radmila Janíčková, která v červnu oslavila 93 narozeniny. „Jsem velmi aktivní člověk. Každý den cvičím, bohužel i přes to kvůli mnoha úrazům musím k chůzi používat francouzské hole. Do 75 let jsem pracovala, do 88 let řídila auto. Módní přehlídka je pro mne každý rok příjemným zpestřením, a i v tomto věku se vždy ráda jako modelka zúčastním. Můj cíl je chodit přehlídku až do sta let. I když mi nebudou sloužit nohy, nechám se vyvézt na vozíčku. Už teď se těším na další ročníky,“ popisuje s úsměvem.