Pryč s pícháním na ulici! Sexuoložka přitvrdila a chce oblékat do tepláků
Ilustrační foto: freeimages

Pryč s pícháním na ulici! Sexuoložka přitvrdila a chce oblékat do tepláků

11. září 2014 15:41
Autor: Redakce
V současnosti sice některá města a městské části přistoupily k regulaci užívání drog na veřejných prostranstvích vyhláškou, to však nestačí, protože nejde o plošné opatření. Navíc, v případě postihu, jde jen o přestupek.

V předvolební kampani se snaží jednotliví kandidáti zaujmout svéráznými názory a hesly. Ze záplavy jmen snažících se uspět vystoupila kandidátka do Senátu v Praze 1, sexuoložka Laura Janáčková. Její heslo zní: „Pryč s pícháním na ulici!“

„Jako senátorka navrhnu a prosadím změnu trestního zákoníku tak, aby aplikace drog na veřejném místě byla nově trestným činem,“ říká Janáčková a dodává: „Vyšší trestní sazbou pak budou potrestáni ti narkomani, kteří veřejně užívají drogy v blízkosti škol a školských zařízení.“

Za veřejné užívání drog by se mohli provinilci dostat až do vězení a obléknout si v nmě „tepláky“. Trestní sazba by se podle Janáčkové mohla pohybovat do jednoho roku, v případě ohrožování mládeže až tři roky.

Typickým příkladem pražských prostranství mého volebního obvodu, kde narkomani beztrestně řádí, je v Praze 1 Václavské náměstí, Vrchlického sady, či prostor u Nové scény Národního divadla, v Praze 2 Karlovo náměstí a v Praze 7 Ortenovo náměstí,“ upozorňuje Janáčková. „Mým cílem je narkomany vyhnat z ulic a náměstí a vrátit Prahu jejím slušným obyvatelům a návštěvníkům,“ říká.