Seznamoval se s ženami, ty mu půjčily dohromady 2,5 milionu!

23. září 2017 15:27
Autor: TZ
Kriminalisté třetího policejního obvodu vyšetřují případ, ve kterém podezřívají jednatřicetiletého muže, že se na internetových seznamkách seznamoval s ženami a od těch si pak půjčoval peníze. Na policii se následně začaly obracet ženy s tím, že jim muž peníze nevrací.

V minulosti o tomto případu již pražská policie informovala a hledala další poškozené. Na toho se policistům přihlásila jedna poškozená. Od té doby se muž přejmenoval a změnil si jméno na Dominik Don.

„V tuto chvíli kriminalisté muže stíhají pro trestné činy podvod a zpronevěra, kdy evidují celkem 10 poškozených. Od nich si stíhaný muž půjčoval peníze pod různými legendami. Nejčastěji tvrdil, že je potřebuje na pronájem bytu, na provoz firmy nebo na licenci k pracovnímu projektu. Jedna z poškozených mu dokonce půjčila 900 tisíc korun,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Vzhledem k tomu, že muž pokračoval v páchání trestné činnosti i po sdělení obvinění, podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby. Soud tento podnět akceptoval a stíhání je od začátku září vedeno vazebně. Za uvedené trestné činy v případě odsouzení hrozí podvodníkovi až osmiletý pobyt za mřížemi.