Sjet tobogán na čas: Česko má novou mistryni
Mistrovství v jízdě na tobogánech se u nás stalo tradicí. Foto: Aquapalace

Sjet tobogán na čas: Česko má novou mistryni

29. května 2018 22:34
Autor: red
Mistrovství České republiky v jízdě na tobogánech se každoročně koná v Aquapalace Praha v Čestlicích. V letošním, v pořadí již osmém ročníku, se utkalo rekordních 115 závodníků. Mistrovským titulem v jízdě na tobogánech se může pochlubit Olivia Glod s časem 17.98 sekund. Svou exhibiční jízdu předvedl moderátor z rádia Evropa 2 Jakub Štěpán.

tobogan-2 „Jelikož jsem vodní živel a tobogány zbožňuji, moc jsem si jízdu užil. Mám ale v krvi i soutěživost, takže pro mě byla výzva poměřit svůj čas nejen s kolegy z branže, ale i s přeborníky z předchozích ročníků. Vítězům moc gratuluji. Motivace pro další ročník bude přibrat 10 kilo, abych to zajel rychleji,” uvedl Jakub Štěpán, který celou akci moderoval. Sledovat napínavé mistrovství přišly také moderátorka Štěpánka Duchková a Adéla Částková.

„Mistrovství v jízdě na tobogánech se u nás stalo tradicí. Na start se letos postavili jak nováčci, tak i ostřílení matadoři soutěže, kteří k nám jezdí od prvního ročníku. Závodníci opět předvedli rekordní časy a soutěž byla napínavá až do samého konce, ale především jsme si všichni společně užili skvělý den plný zábavy,“ říká event managerka Aquapalace Praha Dominika Longauerová.

Netradiční závod byl rozdělen do čtyř kategorií: děti od 8 do 12 let, mládež od 13 do 16 let a muži a ženy nad 17 let. Podpořit závodníky přišly v sobotu více než tři tisíce lidí.

Akci v nejzábavnějším aquaparku v ČR, který na začátku května oslavil již deset let úspěšného provozu, doprovázel bohatý program. Návštěvníci si užili soutěž o nejlepšího tanečníka, závod na nafukovacích zvířatech či legraci u vodního póla.

Přehled výsledků
Kategorie ženy nad 17 let:
1. Oliwia Glod
2. Přibylová Aneta
3. Netušilová Jana

Kategorie muži nad 17 let:
1. Vladimír Pejskar
2. Marek Gabryelski
3. Marek Petráň

Absolutní vítěz:
Oliwia Glod