Skateboardista byl napaden u metronomu na Letné

4. srpna 2019 16:19
Autor: red
Pražským strážníkům se podařilo dopadnout dva podezřelé mladíky z napadení skateboardisty. Útočníci byli předáni Policii ČR.

Necelou hodinu po čtvrteční půlnoci bylo na linku 156 oznámeno, že v Letenských sadech na Praze 7 má docházet ke rvačce. Na oznámení ihned zareagoval celopražský Útvar psovodů, který právě prováděl kontrolu letenského parku.

Z prostoru „u kyvadla“, kde se nacházela skupina osob, začal náhle utíkat mladík. Strážníci se rozeběhli za ním a za použití hmatů a chvatů ho zadrželi. Na oznámení operátora linky 156 zareagovaly současně i hlídky strážníků z Prahy 7. Ty zadržely dalšího podezřelého, který se zdržoval v místě incidentu.

Napadený čtyřiadvacetiletý muž vypověděl, že při jízdě na skateboardu ho zadržení mladicí nejprve slovně uráželi a následně na něj jeden z nich fyzicky zaútočil. Jelikož byl zraněn a stěžoval si na bolest hlavy, byla na místo přivolána záchranná služba.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byli útočníci ve věku osmnáct a devatenáct let předáni Policii ČR, která se dostavila na místo a celou věc si převzala.