sKORO NA mizině je nyní online

sKORO NA mizině je nyní online

25. května 2020 11:17
Autor: TZ, red
Prázdné hlediště i pokladna. S tím se po čas karantény potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví již druhá epizoda seriálu “sKORO NA mizině”, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna.

skoro-na-mizine-skorka-a-langos-x „Roušky šít neumím, plicní ventilátory neumí vyvinout asi nikdo z nás, tak přicházíme s pomyslnou rouškou seriálovou. Doufáme, že nejen pobaví diváky, kteří nyní kvůli karanténě tráví většinu času doma, ale také že pomůže hercům a tvůrcům, kteří jsou nyní – jak už napovídá sám název seriálu – skoro na mizině,” vysvětluje režisér Vladimír Skórka, který měl v těchto dnech točit pokračování filmu Copak je to za vojáka, ale současná vládní zařízení udělala štábu čáru přes rozpočet.

V seriálu se představí nejen herci ostravského Divadla Mír v čele s osobitým seskupením Tři tygři. Moravskou část doplnil Jiří Langmajer s Adélou Gondíkovou, Jana Bernášková s Rudolfem Merknerem a Michal Suchánek.

„Dostat v karanténě nabídku natáčet seriál se rovná zázraku! Ráda si ze sebe dělám srandu a tady jsem měla možnost si zahrát trochu cvoka. Točila jsem i se zraněním, které jsem taky prodala. A navíc Ostrava je má srdcovka, takže jsem neváhala ani minutu. Zároveň jsme tak trochu navázali na předešlou spolupráci, kdy jsem s Vláďou Skórkou točila seriál Hasiči, pro nějž můj manžel Ruda, který si tu také zahrál a výrazně zahýbal dějem, napsal scénář,” dodává Jana Bernášková, která ocenila i to, že mohla pracovat z pohodlí své milované chalupy.

Stejně jako ostatní pražští herci totiž v seriálu hrála přes facetime. „Tento typ režírování jsem zažil poprvé. Bylo to dost neobvyklé a o to více zajímavé,” říká Skórka, který šel spolu se štábem do tohoto projektu s obrovským nasazením, ačkoli pracovali bez honoráře. „Vážím si i toho, že celý štáb do toho se mnou šel zadarmo. Michal Suchánek se dokonce nabídnul, že v seriálu nejen zahraje, ale že nám pomůže napsat scénář, což nám s Martinem Šimičkem velice pomohlo, protože času bylo strašně málo,” pochvaluje si Skórka.

Druhá epizoda online seriálu sKORO NA mizině s názvem Profík je již nyní online a naleznete ji zde: https://www.youtube.com/watch?v=AKCVw8oAKOE