Čo bolo, to bolo, terazky som somárom. Slovák má v patách policii a ostudu na krku
Poznáte slovenského lupiče? Přepadl pražskou banku, nic si neodnesl. Foto: Policie ČR

Čo bolo, to bolo, terazky som somárom. Slovák má v patách policii a ostudu na krku

6. září 2014 19:59
Autor: Redakce
Zhruba čtyřicetiletý muž se v pátek odpoledne pokusil v pražské Ovenecké ulici vyloupit pobočku banky, která pracuje s hotovostí jen po předchozí domluvě. Hrozil bombou v batohu, podle kriminalistů tam mohl mít dlouhou střelnou zbraň nebo její napodobeninu.

Muž přišel do banky v pátek krátce před tři čtvrtě na pět. Bankovní úřednice se nejprve zeptal, jestli si zde může vyměnit „slovenské peniaze“. Úřednice mu odvětila, že v bance nemají směnárnu. Muž pak vzápětí vyndal papír o velikosti A4, na kterém bylo napsáno černou fixou a tiskacím písmem „Sem ozbrojen, daj mi peníze, mám v tašce bombu“.

Zaměstnankyně banky muži sdělila, že přišel na pobočku, která nedisponuje hotovostí. Pachatel se následně otočil, zmuchlal papír a z banky odešel směrem k ulici Milady Horákové. Žena poté okamžitě přivolala Policii ČR.

Podle sdělení kriminalistů se jedná o muže ve věku kolem 40 let, vysokého asi 185 až 190 centimetrů, střední postavy. Má světlou, ale opálenou pleť a tmavé krátce střižené vlasy. Oblečen byl do tmavě modré košile s dlouhým rukávem, modrých riflových kalhot, na hlavě měl bílou čepici s kšiltem a na očích černé plastové brýle. Na zádech nesl černou tašku s červeným nápisem Certina.

„Informace vedoucí k vypátrání totožnosti nebo pohybu pachatele přijmou kdykoliv operátoři bezplatné tísňové linky 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR,“ požádala mluvčí pražské policie Hana Jeřábková veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli.