Slovenští herci v Praze: Léto slovenských hvězd

18. srpna 2014 12:04
Léto slovenských hvězd se koná od dnešního dne do 28. srpna v divadle Studio DVA. Připraveno je celkem sedm představení, mezi kterými je i jedna česká premiéra.

Diváci se mohou těšit na jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Zdena Studenková, či Ján Koleník, Zuzana Mauréry a mnoho dalších.

Po dva večery diváky pobaví v představeních Kto zhasol svetlo? a Ryba v trojke úspěšná slovenská herečka Zdena Studenková, známá především z filmů Anděl svádí ďábla, či S tebou mě baví svět. Partnerem v jedné z nich jí bude Ján Koleník (První republika).

Chybět nesmí ani představení partnerského Štúdia L+S, které kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Kňažkem (Rybárik kráľovský, Život na trikrát) a dalšími, uvede i českou premiéru hry Milana Lasici – Listy Emilovi.

V neposlední řadě se představí soubor GUnaGU, ve kterém je významným znakem všech her humor – místy černý. Nejinak tomu bude i u hry Nízkotučný život, jejímž autorem je umělecký šéf GUnaGU, šestinásobný nositel Ceny Alfréda Radoka, spisovatel a dramatik Viliam Klimáček.

Studio DVA divadlo, Václavské nám. 56, Praha 1.