Sorry, pánové, odpoledne jsem si nitrožilně aplikoval pervitin. Podívejte, jak dopadla jeho kára
Majiteli se vrátí ukradená škodovka, bohužel v takovémto stavu. Foto: Policie ČR

Sorry, pánové, odpoledne jsem si nitrožilně aplikoval pervitin. Podívejte, jak dopadla jeho kára

23. listopadu 2015 06:11
Autor: red
Minulý týden v pondělí si krátce před devátou hodinou večer policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v ulici U Plynárny v Praze 4 Škody Octavia, které byla dle policejních evidencích odcizená.

Řidič nejdřív na výzvu k zastavení zareagoval, ale pak sešlápl plyn a začal ujíždět. „Péjáci“ ho začali pronásledovat. Řidič ujížděl ulicemi metropole rychlostí, která v jednom okamžiku dosahovala téměř 150 kilometrů v hodině, projížděl červené signály na semaforech, policisty se pokoušel vybrzdit, ohrožoval ostatní řidiče a nakonec havaroval do auta jedoucího před ním.

„Touto havárií si poškodil auta takovým způsobem, že nemohl dál pokračovat a zůstal stát v křižovatce ulic Olbrachtova a Na Strži. Tam byl jak on, tak i zbývající dva spolujezdci zadrženi,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Šestadvacetiletý muž, který odcizenou škodovku řídil, se podrobil testu na drogy, který byl pozitivní. Zároveň se přiznal, že si odpoledne nitrožilně aplikoval pervitin. Policisté lustrací také zjistili, že má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel až do září roku 2017.

havarovana-octavia-clanek-dalsi-nahled

havarovana-octavia-clanek-nahled

„Zadržený muž skončil na policejní služebně, kde si vyslechl podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí až na tři léta,“ dodal Daněk. Policejní honička trvala čtyři minuty, pronásledovaný řidič při ní stihnul ujet sedm kilometrů.