Speciální host, tropické teploty i útok hackerů. Queenie hráli online

Speciální host, tropické teploty i útok hackerů. Queenie hráli online

13. dubna 2021 09:06
Autor: TZ, red
Skupina Queenie s Michaelem Kluchem v čele odehrála v pátek 9. dubna svůj velký online koncert The Show Must Go Home. Překvapením pro diváky bylo vystoupení Leoše Mareše, který s Queenie zazpíval svou píseň Tři slova. 

A překvapení čekalo i na členy týmu spravujících sociální sítě kapely, kteří se těsně před premiérou koncertu ocitli pod palbou komentářů spambotů s falešnými odkazy ke sledování. Útoky ze strany hackerů i nadšené ohlasy diváků jsou však jen důkazem, že se podařilo o koncert vzbudit zájem a zároveň naplnit všechna očekávání.

Kapela pojala organizaci svého online koncertu ve velkém stylu a vystoupila na tříúrovňové stage o rozloze 300 m2, pod níž je podepsaný stage designer Martin Hruška. Pódium, na kterém Queenie online koncert odehráli, vychází z koncepce jeviště chystaného pro show Queen Relived v O2 areně. Stage pak osvítilo přes 250 různých světel.

Kromě písní legendárních Queen, kterým kapela svou tvorbou vzdává hold, si diváci online koncertu užili pohled i na stavbu stage, kterou je posléze Michael Kluch provedl. Dále nahlédli do zkušebny kapely nebo do backstage samotného koncertu a poznali některé členy týmu, kteří zajišťovali koncert po technické stránce. Utajovaným překvapením pro diváky bylo vystoupení Leoše Mareše, který přijal pozvání kapely a s Michalem Kluchem zazpíval svou píseň Tři slova. 

Online koncert sledoval celý svět
Zájem o koncert neprojevili jen čeští, ale také zahraniční diváci. The Show Must Go Home vtrhla do obýváků na celé planetě, od USA přes Evropu až po Čínu.

„S velkou nadsázkou lze také říct, že se nám na asijském kontinentu dostalo enormní pozornosti. Během pátečního dne se začaly objevovat útoky spambotů maskujících se za falešné profily z Indie či Bangladéše, kteří do komentářů přidávali podvržené odkazy ke sledování. S blížící se premiérou koncertu nabývaly útoky na intenzitě. Pro náš tým to byla velká komplikace. Místo, aby se plně soustředil na zprávy fanoušků a pomáhal jim s případnými technickými obtížemi, musel zkrotit stovky komentářů a nahlašovat desítky falešných účtů. Bylo to nepříjemné, ale na druhou stranu je to i určitá pocta, ocitnout se pod tak rozsáhlým útokem hackerů. Vnímám to jako známku toho, že se nám podařilo o koncert vzbudit opravdu velký zájem,“ říká Michael Kluch.

Komentáře nepřicházely však jen od spambotů, ale i od reálných fanoušků. Ti při tom nešetřili nadšením, superlativy a pozitivními ohlasy. „Reakce nadšeného publika jsou pro nás nesmírnou odměnou a máme z nich obrovskou radost. Připravit takovýto online koncert stálo kapelu i celý tým mnoho úsilí. Je pro nás velkou odměnou, že se podle názoru diváků opravdu povedl. Když čtu všechny ty reakce, jsem z toho až dojatý,“ přiznává Michael Kluch.

Právě díky ohlasům diváků se Queenie rozhodli prodloužit dostupnost záznamu online koncertu The Show Must Go Home, a to až do pátku 30. dubna. Vstupenky lze koupit na GoOut, smsticket, Ticketmaster a Ticketportal. Záznam The Show Must Go Home mohou diváci zhlédnout zde po zadání jednorázového unikátního kódu. Platnost vstupenky po zadání kódu je 3 hodiny.