Štáb filmu Superžena musel do plavek
Foto: Archiv z natáčení filmu Superžena

Štáb filmu Superžena musel do plavek

23. července 2021 08:29
Autor: TZ, red
Voda ve filmu Superžena, režisérky Evy Toulové, hraje zásadní roli. Ve snímku o současných třicátnících, se v ní odehrává značná část scén filmu. Tentokrát ale tvůrce načekalo natáčení koupelnových scén ve vaně, ale rovnou pod hladinou 7metrové potápěčské komory. Štáb tak musel do plavek a neoprenů a trávil celý natáčecí den pod hladinou.

Filmování probíhalo pod supervizí Lucií Drlíkové, která je specialistkou v oboru. Režisérka Eva Toulová, která ve snové podvodní scéně i sama hraje, musela absolvovat zkušební podvodní tréning.

„Nejtěžší pro mě bylo udržet pod vodou stabilitu tak, abych nestoupala, neklesala a ještě si udržela výraz, než mi dojde dech. Taky jsem se často zamotávala do šatů, které byly dvakrát delší než já sama. Ale Lucie i její asistentky jsou absolutní profesionálky, které mě vždycky vymotaly a zachránily. A ty záběry za to rozhodně stály, jsou překrásné!“ říká režisérka.

Snímek, ve které si dále zahraje například Igor Bareš, Matouš Ruml, Natálie Grossová a další známé tváře, vzniká pod společností Copperfilm. Diváci těšit v kinech v roce 2022.