Stařenka doma trpěla. Měla podlitinu, krvavou ránu, plazila se po zemi

19. září 2017 22:22
Autor: red
V pondělí hodinu po poledni přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že v jednom z bytů v Dejvicích volá o pomoc žena. Na místě se setkali se sousedkou, která událost ohlásila. Potvrdila, že stará paní je doma sama, manžela jí hospitalizovali v nemocnici.

Strážníci se ženou přes dveře navázali verbální kontakt a přivolali na místo hasiče a záchrannou službu. Než se tyto složky dostavily na místo, žena přestala komunikovat. Hlídka se proto rozhodla byt otevřít.

Na zemi ležela bezvládná třiadevadesátiletá podchlazená seniorka. Okamžitě jí poskytli první pomoc, po chvíli nabyla vědomí. Stěžovala si na bolest zad a kyčle, na pravé horní končetině měla podlitinu a krvavou ránu.

Uvedla, že takto tu leží od noci, kdy upadla z postele, nemohla vstát a snažila se dolézt po zemi ke dveřím a zavolat o pomoc. Záchranná služba stařenku převezla do nemocnice.

Otevřené dveře bytu se podařilo na místě strážníkům opravit tak, že šly bez potíží zamknout a zkontaktovali neteř, které předali informace o události.