Staroměstská radnice se otevře, nabízí vstupné za polovinu
Pohled na Staroměstskou radnici a její okolí. Foto: PCT

Staroměstská radnice se otevře, nabízí vstupné za polovinu

7. května 2020 12:13
Autor: TZ, red
V pondělí 11. května se v 11 hodin po dvouměsíční pauze návštěvníkům znovu otevře Staroměstská radnice. Na všechny druhy vstupného do dovolání platí 50 % sleva. Od 25. května budou zájemci moci, po předchozí objednávce, využít komentovaných prohlídek objektu.   

„Jsem velmi rád, že se můžeme konečně opět podělit s návštěvníky o jednu z nejvzácnějších pražských památek. Nějakou dobu teď nebudeme nuceni využívat výši vstupného jako prostředek regulace počtu návštěvníků, proto jsme se rozhodli nabídnout vstupné s 50 % slevou. Doufám, že Pražané a domácí návštěvníci využijí příležitost prohlédnout si Staroměstskou radnici, tak jak už si jí asi nepamatují, tedy bez front a davů,“ říká Petr Slepička pověřený řízením Prague City Tourism.

Od pondělí 11. května bude Staroměstská radnice otevřena denně od 11 do 17 hodin. Od 25. května bude otvírací doba prodloužena od 10 do 19, denně kromě pondělí, kdy radnice otevírá v 11 hodin. Románsko-gotické podzemí objektu zůstává do odvolání uzavřeno. Nově budou pokladny umístěny v prostoru turistického informačního centra.

Vyhlídková věž Staroměstské radnice je jako jediná ze středověkých pražských vězí zcela bezbariérová. Návštěvníci se mohou vyvézt výtahem až na její ochoz a užít si tak prohlídku pohodlně a bez komplikací i se zakrytým nosem a ústy.