Statný manažer se nechal tři roky řezat od manželky, která propadla démonu

12. března 2015 10:29
Autor: Redakce
Domácího násilí se většinou dopouští muži na ženách, nicméně v zhruba pěti až sedmi procentech odhalených případů to je naopak. Seznamte se s příběhem, kde muž z Prahy trpěl ve vztahu s manželkou, která propadla démonu alkoholu.

Do pražského intervenčního centra, které v minulosti zřídilo Centrum sociálních služeb Praha, přišel pětatřicetiletý muž, poměrně vysoký a statné postavy. „Žiji s manželkou a pětiletým synem v nájemním bytě. I když zastávám významný manažerský pot, veškerý volný čas trávím výhradně se synem, kterého velmi miluji,“ svěřil se.

Manželka si po rodičovské dovolené zatím nenašla zaměstnání, dle slov klienta se o to ani nesnaží, a začíná nadmíru požívat alkoholické nápoje. Pod vlivem alkoholu je žena vulgární a slovně i fyzicky útočí na manžela. To vše se děje většinou před očima malého syna.

„Klient v intervenčním centru popsal, že manželčino agresivní chování trvá už asi tři roky a poslední dobou se významně stupňuje,“ uvedl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján. Při posledním útoku mu způsobila partnerka dokonce otřes mozku! Během útoků si muž pouze kryl obličej a další citlivá místa, rány nevracel, protože ví, že kdyby se svou fyzickou převahou manželce ránu vrátil, mohlo by to mít velmi špatné následky.

Týraný manžel se rozhodl opakované násilí nahlásit na policii. I když přišel na služebnu s viditelným zraněním, policie nevyužila možnosti vykázat násilnou partnerku na deset dní z bytu. Opakovaná hlášení ohroženého muže pokaždé skončila „jen“ v přestupkovém řízení na úřadě městské části.

„Klient dlouhou dobu věc neřešil, nevěděl kde, nevěděl s kým, styděl se. Manželka mu vyhrožovala, že pokud někde něco řekne, tak si může být jistý, že už syna neuvidí,“ uvedla vedoucí pražského intervenčního centra Barbora Holušová.

Agresivní žena manželovi vyhrožovala, že zařídí, aby syn byl soudem svěřen do její péče a že mu nikdo jeho „historky“ o týrání neuvěří. Intervenční centrum s mužem probralo bezpečnostní plán a vyzvalo ho, aby se znovu obrátil na policii, což se prý chystá udělat.