Štefan Margita opět pomohl dětem
Štefan Margita a výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. Foto: archiv

Štefan Margita opět pomohl dětem

17. května 2019 19:55
Autor: TZ, red
Slovenský tenorista světového renomé Štefan Margita už mnohokrát svými koncerty podpořil Fond ohrožených dětí při OSN UNICEF. Zatímco v roce 2017 byl výtěžek jeho koncertu se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a s dirigentem Markem Štilcem 212 300 korun, nezanedbatelnou částku vynesl i jeho středeční koncert v pražském kostele sv. Šimona a Judy. 

Štefanovými hosty byli sopranistka Kristýna Vylíčilová, Kühnův dětský sbor a Moravské klavírní trio.

„Výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba mi poslala krásný e mail, který mne nesmírně potěšil a dojal. Proto bych vás s ním rád seznámil“, říká Margita. „Píše v něm: „Vážený Mistře, ráda bych Vám poděkovala za středeční koncert v kostele sv. Šimona a Judy. Vaší osobní podpory si nesmírně vážíme! Z celkového výtěžku ve výši 152 200 korun můžeme zajistit 105 souprav první pomoci pro komunitní zdravotníky a také 16 „škol v krabici“, které zajistí vzdělání pro 647 dětí v krizových oblastech. Ještě jednou moc děkujeme za podporu programů Dětského fondu OSN – UNICEF! Srdečně zdraví a vše dobré přeje Pavla Gomba“.

Již ve čtvrtek 23. května a v neděli 26. května se Štefan Margita poprvé představí v tuzemsku v roli poloboha Ohně Logeho v opeře Richarda Wagnera Zlato Rýna. Dvě koncertní provedení této opery se uskuteční v pražském Fóru Karlín.

Na podzim se Margita vrátí do Stuttgartu k účinkování v opeře Hanse Wernera Henzeho Princ z Homburgu a k roli braniborského kurfiřta Friedricha Wilhelma, v tuzemsku má před sebou několik recitálů s Moravským klavírním triem a v listopadu a v prosinci velké předvánoční turné. V příštím roce ho pak čekají angažmá ve španělské Valencii, v Chicagu a v newyorské Metropolitní opeře.