Strapmania se zaměří pouze na vzdušnou akrobacii
Foto: jatka78.cz

Strapmania se zaměří pouze na vzdušnou akrobacii

4. prosince 2019 12:21
Autor: TZ, red
Na rok 2020 si Jatka78 přichystala několik zahraničních vystoupení. Divadlo k hostování vyzvalo nejen mladé a neokoukané soubory, ale také hvězdy, které sbírají ocenění po světových festivalech. Jako první vystoupí čtyřčlenná seversko-německá formace Strapmania. Světová premiéra její nové show se na Jatkách78 uskuteční 13. ledna 2020, první repríza pak o den později.

Jak již název napovídá, company pracuje s jediným novocirkusovým náčiním, a tím jsou strapsy. Diváci se mohou těšit na první autorské představení zaměřené výhradně na vzdušnou akrobacii. Dvě akrobatky a dva akrobaté předvádějí silové gymnastické party s obrovskou přesností a ladností zároveň. Nebojí se ani nápaditých formací, které společně vytvářejí.

V novém představení zkoumá skupina mladých cirkusových dobrodruhů prostor ve své první misi v poloze nad zemí. Čím je toto místo ve vzduchu definováno, jaký prostor mezi sebou akrobaté mají a jak jej lze potlačit tím, že se jejich těla spojí v jedno?

K události na Jatkách78 proběhne také vernisáž a výstava fotografií souboru. Jejich autorem je německý fotograf Julius Erdmann.

Strapmania: Strapmania / světová premiéra
13. a 14. 1. 2020, 19.30, Jatka78
Vstupenky a více informací: http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/strapmania