Strážníci ve Vokovicích odchytili ouessantské ovce
Dva berany a jednu ovci odchytili strážníci. Foto: MP Praha

Strážníci ve Vokovicích odchytili ouessantské ovce

21. května 2019 10:58
Autor: TZ, red
Zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků již odchytávali kde co. Psi, kočky, pavouci a třeba papoušci patří k tomu běžnému standardu. Výjimkou ale nebyla ani opice, mýval, nosál, klokan či vysoce jedovatý štír tlustolepý. Tentokrát na ně čekalo stádo ovcí.

Na polodivoce žijící ovce – dva berany a jednu ovci, vyjela odchytová služba pražských strážníků do vokovické ulice Na křídlech. Kolemjdoucí občan zavolal přímo na telefonní linku útulku. Po náročném výkonu pracovníků odchytové služby se podařilo stádo zahnat do uzavřeného prostotu a poté převézt do trojského útulku.

Jelikož byla zvířata neoznačená ušními známkami, silně zaklíštěná a zarostlá srstí, byla po příjmu označena, ostříhána a ošetřena proti parazitům. Ošetřovatelé zjistili, že se jedná o plemeno ouessantská ovce, což je nejmenší plemeno ovce na světe. Toto plemeno se chová jako domácí mazlíček nebo k vypásání travnatých porostů. Vzhledem k dosavadnímu volnému způsobu života, se však odchyceným ovcím zatím příliš do mazlení nechce.