Strčil ruku do špatného batohu, byl totiž Romanův! Následovala scéna jak z akčního filmu
Ke konfliktu došlo v soupravě metra na lince C. Ilustrační foto: archiv

Strčil ruku do špatného batohu, byl totiž Romanův! Následovala scéna jak z akčního filmu

18. srpna 2020 16:08
Autor: red
V neděli 16. srpna ráno měl pražský strážník Roman už po službě a vydal se metrem domů tak, jako obvykle. Jeho trasa byla jasná: ze stanice metra Nádraží Holešovice na konečnou stanici Háje.

Náročná noční služba v Praze 7 v horkém letním počasí mu dala zabrat a on, ukolíbán jízdou, usnul. Když se náhle před stanicí Roztyly probudil, pohlédl na spolucestujícího, který seděl proti němu.

Jeho ruka „šmátralka“ cosi hledala v batohu na sedadle. Co čert nechtěl, v Romanově. Na otázku, co že to dělá, mu nenechavec odpověděl, že nic a ruku z batohu vytáhl. Tím považoval věc za ukončenou. To ale netušil, s kým má tu čest. Přestože v zavazadle nic nechybělo, strážník okamžitě zavolal linku 158. 

Následovala scéna jako z filmu, kdy muž ze soupravy vystoupil a opět nastoupil (těsně před tím, než se zavřely dveře), dojel na další stanici. Tohle svoje počínání ještě párkrát zopakoval.

Nicméně strážník Roman mu byl stále v patách, na telefonu s operátorkou linky 158 a průběžně podával informace, kde se nacházejí. Ve stanici Chodov „spadla klec“ a muže si převzala hlídka policie.

Ta u muže nalezla nůž, takzvaný motýlek a „boxer“. Jak se následně ukázalo, jednalo se o delikventa, který byl nedávno propuštěn z výkonu trestu na podmínku za majetkovou trestnou činnost.