Střelák patřil fantastickému závodu Prague Paddle Fest
Hlavní závod přinesl velký boj o umístění. Foto: Prague Paddle Fest

Střelák patřil fantastickému závodu Prague Paddle Fest

9. července 2019 19:12
Autor: TZ, red
Tři dny, více než 3500 návštěvníků a k tomu bouřlivá atmosféra závodů! Takový byl Prague Paddle Fest ze série Euro Tour 2019, který se letos vůbec poprvé a za velkého zájmu veřejnosti i známých osobností konal 5. až 7. července na Střeleckém ostrově v Praze. 

Registrace k závodům Pro-Am i elitní závodníky probíhala v pátek, kdy všichni společně absolvovali spanilou paddleboardovou jízdu kolem Střeleckého ostrova během západu slunce.

Sobota patřila workshopům a akci Aquamarina Demo Tour, které přilákaly stovky návštěvníků včetně děti. Všichni si mohli pod dozorem zkušených trenérů vyzkoušet, co paddleboarding obnáší,
a v závodu amatérů se nakonec utkalo na 30 žen a mužů a 8 dětí.

Zvláštní prostor dostal také Charitativní závod, jehož se zúčastnilo na 50 závodníků, včetně herce Petra Čtvrtníčka, krásných finalistek soutěže České Miss a Miss Universe Slovensko, nebo moderátora Evropy 2, Nastyho, či vozíčkáře Honzy Hermanna. Právě pro něj, respektive pro výrobu jeho speciálního vozíčkářského paddleboardu, se závod jel. A dopadl fantasticky!

V neděli  se ke slovu dostali ti nejlepší profesionální závodníci (31 mužů a 10 žen) a v rámci série Euro Tour 2019 odjeli v hlavním závodě zrhuba 9 km dlouhou trasu kolem Střeleckého ostrova.

A jak jejich klání započaté společným startem dopadlo?

Top 10 – MUŽI

 1. Bruno Hasulyo (U): Light Board Corp
 2. Ty Judson (AUS): NSP – Surf and Stand Up Paddle Boards
 3. Norman Weber (DE): Light Board Corp
 4. Claudio Nika (IT)
 5. Enzo Bennett (PT):  425pro
 6. Ole Schwarz (DE): Starboard SUP
 7. Christian Andersen (DK): Fanatic SUP International
 8. Joep Van Bakel (N): Fanatic SUP International
 9. Kjell De Bruyn (BE): Fanatic SUP International
 10. Petrák Ondřej (CZ): NSP – Surf and Stand Up Paddle Boards

Top 8 – ŽENY (2 ženy závod nedokončily)

 1. Krisztina Fazekas Zur (U)
 2. Petronella Van Malsen (N) 
 3. Elena Terekhova (RU): Light Board Corp
 4. Iva Dundová (CZ): NSP – Surf and Stand Up Paddle Boards
 5. Marion Seebauer (IT): SIC MAUI
 6. Linda Schwaiger (IT)
 7. Lenka Tůmová (CZ)
 8. Cecilia Pampinella (IT)

Jak se zrodil paddleboarding?

Paddleboarding neboli oficiálně Stand Up Paddleboarding (pádlování na prkně ve stoje) už dávno není jen sport přímořských rezortů. Zrodil se sice stejně jako surfování už ve 40. letech 20. století na plážích Havaje, ale plavit se na nafukovacím prkně už dávno můžete i u nás. V České republice zaštiťuje tento sport Česká Federace Stand Up Paddle (ČFSUP) a paddleboarding se stává rok od roku oblíbenější. Je totiž vhodný pro všechny věkové i váhové kategorie. Zvládají ho pětileté děti stejně jako tátové od rodin.

Nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu, jen trochu trpělivosti při nácviku stání i prvních pokusů o pádlování. A samozřejmě, také vhodné prkno. Závodní bývají úzká, 21 až 23 palců, pro pádlování ve volném čase a pro začátečníky se pak hodí široká 30 až 32 palců. V závislosti na věku i váze jezdce se pak liší v nosnosti, tzv. výtlaku prkna (čím těžší jezdec, tím větší výtlak je potřeba).
Další podrobnosti najdete na www.paddleboardguru.cz.

AQUAMARINA DEMO TOUR 2019: Vyzkoušejte si paddleboard i vy!

Pokud si zatím nedokážete moc představit, co paddleboard umí nebo jestli se bude hodit právě pro vás, nenechte si ujít další velkou akci: AQUAMARINA DEMO TOUR 2019. Ta začala již během května a června na mnoha místech ČR a SR a nabízí všem možnost poznat paddleboarding zblízka, prkna si zdarma vyzkoušet, nechat si poradit s jejich nákupem nebo zjistit, kde všude si můžete kvalitní prkna na paddleboarding půjčit nejen během letních prázdnin. Podrobnosti na www.aquamarina-tour.cz.

Pro více informací o Prague Paddle Fest, AQUAMARINA DEMO TOUR i paddleboardingu se podívejte na www.praguepaddlefest.cz.