Studenti staví letiště z vlnité lepenky

Studenti staví letiště z vlnité lepenky

2. října 2020 20:44
Autor: TZ, red
Odstartoval 14. ročník celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky 2020. Tématem soutěže, určené pro střední stavební školy, je „Letištní terminál (budoucnosti)“. Výzvu přijalo 18 středních stavebních škol z celé České republiky. Mladí stavaři a stavařky budou vyrábět modely z vlnité lepenky a autoři těch nejlepších si rozdělí ceny v hodnotě 40 000 korun. 

Úkolem budoucí stavařské generace je navrhnout a vytvořit originální model letištního terminálu (budoucnosti) a ukázat jeho vnitřní uspořádání, to vše výhradně z vlnité lepenky. Dominantou stavby musí být terminál, avšak model může být doplněn o letištní okolí jako letištní dráhy či hangáry.

Studenti nesmí v modelu zkopírovat nebo využít žádný již existující letištní terminál. Hodnotí se kreativita, originální nápad a hlavně fantazie. Na vytvoření modelu mají studenti čas až do 20. listopadu. Finále se uskuteční v Ostravě v průběhu prosince 2020.

Studenti soutěží v několika kategoriích o ceny v hodnotě 40 000 korun. Autoři nejlepšího letištního terminálu (budoucnosti) získají cenu v hodnotě 20 000 korun. Školy umístěné na druhém a třetím místě získají ceny v hodnotě 10 000 korun a 5000 korun. Nově bude udělena cena za inovativní přístup v hodnotě 5000 korun.