Svatomartinské slavnosti na Rašínově nábřeží: Vinaři, husí speciality a živá muzika
Degustace svatomartinských vín nabídnou Svatomartinské slavnosti. Foto: archiv

Svatomartinské slavnosti na Rašínově nábřeží: Vinaři, husí speciality a živá muzika

7. října 2019 20:37
Autor: TZ, red
Přes 50 stánků, 25 vinařů z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude devátý ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. 

Devátý ročník oblíbeného festivalu proběhne v sobotu 9. listopadu od 10 do 21 hodin na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2 mezi Palackého a Železničním mostem.

Svá mladá vína představí 25 českých a moravských vinařství. Pro návštěvníky bude k dispozici kolem šesti tisíc lahví vína. Víno se bude degustovat ze sklenic typu Lara, které budou společně s katalogem a propiskou součástí degustačních setů. Ty se budou na místě prodávat za sto korun.

Kromě mladých vín nesmí na oslavě svátku svatého Martina chybět dozlatova upečená husa. I na té si budou moci návštěvníci akce v různých variacích pochutnat.

Slavnosti nabídnou vedle husích specialit i celou řadu dalších dobrot. Prodejci budou nabízet jednohubky hodící se k vínu – sýry, uzeniny, pražené mandle nebo škvarkové tyčinky. Chybět nebudou slané ani sladké palačinky a pizza pečená přímo na místě v peci na dřevo. Vedle svařeného vína budou v nabídce i teplé nealko nápoje.

Během celého dne se na jevišti vystřídá hned několik kapel, zahájí jej Cimbálová muzika Vonička, poté už bude slavnost ve znamení jazzu: vystoupí kapela Brass avenue a Jazz volunteers.