Světoví X-Photographers v Praze

4. prosince 2017 14:34
Zažijte svět X-Photographers na vlastní kůži. Kolektivní výstava prezentující celkem 27 fotografů z celého světa, kterou připravila společnost FUJIFILM, si dává za cíl ukázat rozmanitost fotografických témat a způsobů jejich zpracování. V rámci výstavy jsou naplánovány přednášky a praktické workshopy s vystavujícími fotografy v roli lektorů, které jsou otevřeny pro veřejnost. 

x-photographers-nahled

X-Photographers je světová fotografická elita pracující s fotoaparáty FUJIFILM řady X, neomezující se na určitá témata ani způsoby zpracování. Právě tato rozmanitost bude hrát na výstavě svoji důležitou roli. Tematický záběr fotografů je široký, výstava bude barevně rozdělena do 9 sekcí prezentující 9 témat.

Kostru výstavy tvoří 9 českých X-Photographers, každý zastupující jedno téma, které doplní 18 světových X-Photographers přinášející jiné přístupy a způsoby zpracování. Výstava tak bude konfrontovat českou fotografii s tou světovou v jedinečných prostorách Czech Photo Centre.

Výstava X-Photographers přináší do Česka jedinečnou tvorbu světových fotografů, umělců, dobrodruhů, jež jsou také držiteli prestižních ocenění jako je World Press Photo, Sony World Photography, International Photography of the Year nebo Czech Press Photo. Jejich fotografie jsou také často publikovány ve věhlasných tiskovinách, jako časopis TIME, The New York Times, the Guardian a další.

„Je nám ctí, že tolik světových X-Photographers přijalo naše pozvání účastnit se této velkolepé výstavy a většina z nich se i osobně zúčastní slavnostního zahájení nebo v průběhu výstavy přijedou přednášet a vést workshopy. Jsme velmi rádi, že můžeme do Česka přivést tolik skvělých fotografů, kteří budou určitě inspirací pro ostatní, amatérské i profesionální fotografy,“ říká organizátorka výstavy Aneta Změlíková z české pobočky FUJIFILM.

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 7. prosince od 18:00–20:00
Výstava od 8. prosince do 14. ledna

CZECH PHOTO CENTRE, Seydlerova 4, Praha 5 – Stodůlky. Otevírací doba: ÚT-PÁ 11:00–18:00 SO-NE 10:00–18:00. Vstupné: 50 Kč, snížené 30 Kč.