Symfonický orchestr zahraje ve Valdštejnské zahradě
Koncert ve Valdštejnské zahradě. Foto: Petr Dyrc

Symfonický orchestr zahraje ve Valdštejnské zahradě

24. srpna 2023 06:30
Autor: Hla
Ve středu 30. srpna od 17 hodin se ve Valdštejnské zahradě rozezní zvuk Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Pod taktovkou dirigenta Jana Kučery zahrají Pražští symfonikové Smetanovu Vltavu i filmovou hudbu. Speciálním hostem bude mladý český tenorista Daniel Matoušek, který zazpívá slavné neapolské písně. Vstup je zdarma. 

Kromě Smetanovy Vltavy se posluchači mohou těšit na předehru k opeře Síla osudu Giuseppe Verdiho a hudbu z filmů Gladiátor či Lawrence z Arábie. Daniel Matoušek se publiku představí výběrem písní ze svého připravovaného debutového alba Voglio Vivere Cosi. Jeho talent je výjimečný a neprojevuje se jen ve zpěvu; tenorista k písním sám zkomponoval překrásné aranže pro symfonický orchestr.

Toto všem volně přístupné rozloučení s létem tradičně předchází začátku sezóny FOK, která bude letos zahájena 13. a 14. září koncertem se světoznámým houslistou Maximem Vengerovem a šéfdirigentem orchestru Tomášem Braunerem.

89. koncertní sezóna FOK se nese v duchu předzvěsti velkého jubilea orchestru, proto nejen začíná, ale mimořádně i končí koncertem pod širým nebem. K tradiční Valdštejnské zahradě přibylo též volně přístupné provedení Smetanovy Mé vlasti ve Vyšehradských sadech, na které se posluchači mohou těšit v červnu 2024. Předesílané jubileum Pražských symfoniků se zde potká s další událostí hodnou oslavy, a sice dvoustými narozeninami Bedřicha Smetany.

Program FOK VE VALDŠTEJNSKÉ ZAHRADĚ 30. srpna od 17 hodin:
BEDŘICH SMETANA Vltava
GIUSEPPE VERDI Předehra k opeře Síla osudu
NEAPOLSKÉ PÍSNĚ
FILMOVÁ HUDBA Gladiátor, Lawrence z Arábie