Tady máte pětilitr a je to vyřízený! Opilý senior se při kontrole předvedl
Ilustrační foto: Freeimages.com

Tady máte pětilitr a je to vyřízený! Opilý senior se při kontrole předvedl

10. ledna 2020 14:37
Autor: red
„Tady máte pětilitr a je to vyřízený!“ Těmito slovy se pokusil devětašedesátiletý řidič „obměkčit“ hlídku strážníků, která u něj zjistila přes dvě promile alkoholu v dechu. 

Většina řidičů pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky na sebe „nějak“ upozorní, byť nechce. Neosvětleného vozidla červené barvy s poškozeným předním nárazníkem, navíc se značně nejistou jízdou, si všimla autohlídka strážníků v Jarníkově ulici v Praze 11.

Vozidlo proto zastavila o kousek dál na parkovišti. Řidič měl velké problémy jak s koordinací pohybů, tak vyjadřováním. I jeho dech prozrazoval požití alkoholu. To následně potvrdila také opakovaná dechová zkouška, která prokázala přes dvě promile. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a přivolali státní policii.

„Při čekání na jejich příjezd nabídl devětašedesátiletý muž strážníkům úplatek ve výši 5 tisíc korun. Strážníci ho upozornili na další podezření ze spáchání trestného činu podplácení,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Případem ze začátku listopadu loňského roku se nyní zabývá Policie ČR.