Tak dobře, řeklo „Husákovo dítě“, a začaly se dít věci
Strážník dostal při zákroku pěstí. Dokonce dvakrát. Foto: freeimages

Tak dobře, řeklo „Husákovo dítě“, a začaly se dít věci

18. října 2014 14:56
Autor: Redakce
V rámci běžné hlídkové činnosti si strážníci z Prahy 1 v prostoru Staroměstského náměstí v pátek odpoledne všimli muže, který pil alkohol v rozporu s vyhláškou hlavního města Prahy. Hlídka proto k muži přistoupila a chtěla s ním jeho přestupkové jednání řešit.

Hříšník sdělil, že u sebe nemá žádné doklady, a proto nic dávat nikomu nebude. Hlídka ho upozornila, že se i tímto jednáním dopouští přestupku a opětovně ho vyzvala k prokázání totožnosti s tím, že pokud tak neučiní, bude předveden na místní oddělení Policie ČR.

Na to dotyčný zareagoval slovy: „Tak dobře“. Sehnul se k batohu, který měl na zemi, a v následujícím okamžiku začal utíkat. Moc daleko se nedostal. Jeden ze strážníků ho po několika metrech dostihl a za pomoci hmatů a chvatů zadržel.

Při zákroku se ale muž prudce otočil a silně udeřil strážníka do obličeje. A znovu se dal na útěk. Zraněnému kolegovi přispěchal na pomoc druhý člen hlídky. Společně pak agresivního útočníka dostihli a za pomoci donucovacích prostředků svedli na zem.

Při zákroku muž neustále kladl aktivní odpor a znovu udeřil již jednou napadeného strážníka do obličeje. Nic naplat, musel skončit v poutech.

Šestatřicetiletý útočník, patřící do generace takzvaných „Husákových dětí“, skončil na služebně státní policie. Zraněný strážník byl ošetřen v nemocnici.