Takto se načepování piva nedožadujte, můžete klidně skončit v poutech!
Ilustrační foto: Freeimages.com

Takto se načepování piva nedožadujte, můžete klidně skončit v poutech!

20. listopadu 2017 23:01
Autor: TZ
Verbálními urážkami a agresivním vystupováním se jeden z hostů v žižkovském baru domáhal obsloužení. Zasáhnout museli strážníci, kteří nakonec muže předvedli v poutech na policejní služebnu.

V pátek krátce před desátou hodinou dopoledne bylo přijato oznámení, že v jednom z barů v Táboritské ulici na pražském Žižkově je agresivní muž, který slovně napadá obsluhu baru.

„Na místě hlídka strážníků z Prahy 3 zjistila muže, který stál opřený o barový pult a sprostě pokřikoval na servírku, aby mu načepovala pivo. Po spatření strážníků obrátil svou verbální agresi proti nim,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na opakované zákonné výzvy odmítal prokázat svou totožnost a nechtěl opustit prostory provozovny. Slovní sprosté urážky následně vyústily ve fyzický útok, kdy při pokusu o předvedení začal klást aktivní odpor a snažil se strážníky napadnout.

„Okamžitě byl za pomocí hmatů a chvatů zpacifikován a byla mu nasazena pouta. Ani poté nepřestal devětatřicetiletý muž narušovat veřejný pořádek svým hrubým a sprostým vystupováním a byl tak předveden na služebnu Policie ČR,“ pokračovala Seifertová.

Následně bylo hrubiánovi orientační dechovou zkouškou naměřeno 1,9 ‰ alkoholu. Jeho chováním se dále bude zabývat příslušný správní orgán.