Těhotná Agáta Hanychová předala dar za statisíce
Foto: archiv

Těhotná Agáta Hanychová předala dar za statisíce

20. března 2023 12:18
Autor: Cen
Agáta Hanychovová společně se zástupci nadačního fondu Naše plíce oficiálně předala kašlacího asistenta malému Honzíkovi.

„Každého člověka se dotýká, když jsou děti nemocné, takže jsem ráda, že se najdou lidi, kteří rádi pomáhají. Pro každého by měla být charita a dobročinnost důležitá,“ řekl Hanychová.

Malý Honzík má díky štědrým dárcům zase o trochu lepší život. Díky sbírce nadačního fondu Naše plíce, založeného realitní kanceláří Y&T Luxury Property, jejíž tým tvoří výhradně ženy, se podařilo vybrat dostatek prostředků k pořízení speciálního přístroje a dalšího příslušenství, které mu bude pomáhat každý den. Konkrétně mu pomůže správně vykašlávat. Honzíček je totiž od samotného narození odkázán na pomoc a péči druhých. Od tří let o něj intenzivně pečují sestřičky v domově sociálních služeb nedaleko Teplic, kam za ním dochází i jeho sestřička, dvojče, která měla v životě více štěstí. Honzík je jedním z pacientů, kteří vyžadují speciální péči. Již od malička ho trápí mozková obrna a s ní spojené problémy s dýchacími cestami a odkašláváním. Kašlací asistent pro Honzíka tedy znamená opravdu velkou úlevu. Vykašlávání je klíčové pro zbavování se virů.

„Navíc darovaný asistent nebude pomáhat jen Honzíkovi, ale i dalšímu nemocnému chlapečkovi Martínkovi, který s ním sdílí pokoj a asistenta potřebuje také,“ doplňuje Elena Jakubovič, zakladatelka již zmíněné exkluzivní realitní kanceláře, pro kterou je tato sbírka pomocí nadačního fondu Naše plíce už třetí v pořadí.

Neoficiální předání asistenta proběhlo už v prosinci, kdy Honzíka potrápil covid, a tak se muselo spěchat. „Chtěla bych vzkázat jedno obrovské, ale opravdu obrovské díky, protože díky takovým lidem může být dětičkám zase o něco líp,“ sděluje všem 77 dárcům Kateřina Chudobová, maminka Honzíka, díky nim totiž už nebude pro Honzíka odkašlávání tolik bolestivé.