Tereza Rosalie Kladošová na Design Bloku představila svou nejnovější kolekci Sister Rosalia Club

22. října 2020 16:58
Autor: TZ, red
Původní inspirací této kolekce byly jeptišky a jejich řeholní život i šat – proto i v názvu ty sestry. „Baví mě zástěry a vrstvení, řasení, límečky… Vše v kolekci je proto oddělávací, aby to bylo funkční. Když jdou jeptišky do kostela, tak si přidají ozdobu – třeba řasení a límeček. A když jdou na pole, tak všechno shodí a nechají si jen funkční základ, na který případně nasadí kapsář či zástěru," vysvětluje Tereza.

Právě skrze tyto kousky se rozehrává květinová tematika, kdy si Tereza naskenovala reálné růže a ty poté aplikuje v rámci marblových vzorů. Její výtvory jsou kolážemi různých typů a vzorů. Dalo by se říct, že si vyšlechtila svou vlastní růži.

trk-02

Foto: Vojtěch Veškrna

Kolekce obsahuje pro ni signifikantní vlněné kabáty, marblové printy a nově utility workware – zástěru a kapsář. Dále topy s řasením roláčků, díky čemuž nosiltelka rozkvete a ona je samotnou růží a její obličej květem, také mikiny, kalhoty, doplňky, úpletové kousky či kabátovou vestu vzdávající hold valašským krojům.

Nejvýraznějším kouskem je multifunkční vesta, která je nositelná sama o sobě a přitom se k ní dají připojit různorodé skládané nadýchané rukávy všemožných barev a vzorů, nebo k ní či pod ni přidat různé vrstvy či doplňky včetně skládaných límečků… To vše s akcentem již zmíněných růží a marble.

Objevuje se však i motiv svatého srdce a symbolu roky, který symbolizuje práci. „Mám ráda symbol ruky, protože má spoustu významů a zároveň je to můj nástroj, mám ráda rukodělné věci,” dodává Tereza.

„Byla jsem překvapená, jak pozitivní reakce jsem na Design Bloku dostávala. Trošku jsem se obávala, protože mě lidé mají zaškatulkovanou do károvaných barevných věcí, a že si tuto mou klidnější, romantičtější a možná i dospělejší kolekci nebudou se mnou spojovat, proto mám radost, že se v ní můj rukopis neztratil," prozrazuje Tereza.

„Nejobdivovanějším kouskem na Design Bloku byly asi velké zelené šaty s odepínacími rukávy, které se jmenují Queen Mary dress a které jdou krásně doplnit mou nově navrženou šálou. Hned za nimi byla vyšívaná vesta s připínacími rukávy, která je zároveň mým oblíbeným kouskem. A poté rolák s řasením kolem krku. Hlavně se mě ale zase muži ptali, kdy udělám pánskou kolekci, takže se do toho opravdu již musím pustit, a dočkají se třeba na jaře. Samozřejmě není problém udělat cokoliv na zakázku i pro pány už teď," říká Tereza.