Tereza Voříšková a Eliška Křenková se na Jatkách78 představí v inscenaci Amerikánka
Foto: jatka78.cz

Tereza Voříšková a Eliška Křenková se na Jatkách78 představí v inscenaci Amerikánka

28. června 2018 13:01
Autor: red
Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a jste ještě dítě? Divadelní hra Viktora Tauše Amerikánka bude mít premiéru na Jatkách78 ve čtvrtek 13. září. Do hlavní role Emy Černé obsadil Terezu Voříškovou a Elišku Křenkovou. 

Nová hra Amerikánka, kterou režíruje i produkuje Viktor Tauš, sleduje osud Emy Černé, dívky stojící proti celému světu. Na své cestě překonává dětský domov, pěstounskou péči i pasťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží. Amerikánka je dramatem o svobodě, vydělenosti a touze žít.

„Amerikánka je moji druhou činoherní režií a produkcí. Je inspirována skutečným osudem dívky, kterou jsem potkal v čase, kdy jsem žil na ulici. Evita Naušová zaznamenala naše rozhovory a přepsala je do formy monologu, který se stal základem pro práci na filmovém scénáři, s nímž jsme jako první čeští autoři v historii vyhráli v Cannes Krzysztof Kieslowski ScriptEast Award pro nejlepší nerealizovaný východoevropský scénář. Později jsem se k výchozímu monologu vrátil a oslovil Davida Jařaba. Ten text upravil do podoby jevištního dialogu,“ popisuje vznik divadelní hry Amerikánka Viktor Tauš a doplňuje: „V září 2018 na Jatkách78 uvedeme divadelní hru, tu o rok později zaznamenáme ve 3D formátu a uvedeme v kinech. Na podzim roku 2019 začneme připravovat film a minisérii. Paralelně s filmem bude vznikat kniha.“