To bylo o fous! Při focení modelky na paddleboardu málem došlo k vážnému zranění
Foto: MP Praha

To bylo o fous! Při focení modelky na paddleboardu málem došlo k vážnému zranění

30. července 2020 11:05
Autor: red
Náraz muže vymrštil z člunu do řeky a motor plavidla se nezastavil. Pomohli strážníci Poříčního útvaru. 

Ve středu odpoledne probíhalo na Vltavě ve Smíchovském přístavu focení modelky na paddleboardu. Kolem ní záměrně čeřil hladinu nafukovací člun se závěsným motorem. Při jedné obrátce narazil přídí do ocelového pilíře plovoucího mola sloužícího k vyvazování zakotvených plavidel. Muž, který člun řídil, byl nárazem vymrštěn do řeky.

„Šňůrka od výtrhové pojistky se přetrhla, motor se nezastavil a člun stále pokračoval v plavbě,“ popsala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Muž se snažil zachytit boku plavidla a motor zastavit. Kdyby se neudržel, hrozilo vážné nebezpečí poranění lodním šroubem. Když přiběhla hlídka Poříčního útvaru, člun se stále točil dokola ve vzdálenosti zhruba čtyři metry od mola a najížděl na muže, který se již sotva držel.

Jeden ze strážníků vylezl na vyvázané plavidlo na mole, a jakmile se k němu člun natočil přídí, skočil na jeho palubu a pomocí výtrhové pojistky zastavil motor.

„Vyčerpanému muži pak pomohl zpět do člunu, který ostatní členové hlídky přitáhli k molu a bezpečně vyvázali. Záchranná akce skončila bez zranění.