To je k vzteku:  Jste za oceánem a zrovna se dozvíte, že vám zloději řádí v bytě na Žižkově. Jenže podcenili jednu zásadní věc!
Dva muži, po kterých pátrá policie v souvilosti s vloupačkou do bytu, právě opouští místo činu. Foto: Police ČR

To je k vzteku: Jste za oceánem a zrovna se dozvíte, že vám zloději řádí v bytě na Žižkově. Jenže podcenili jednu zásadní věc!

1. dubna 2018 18:58
Autor: red
Kriminalisté třetího policejního obvodu pátrají po dvojici mužů, kteří se 22. března večer vloupali do bytu v Řehořově ulici na Žižkově. Následně si z něj odnesli elektroniku v hodnotě přes sto tisíc korun.

„Muže při jejich počínání zachytila kamera a upozornila majitele bytu, který byl toho času v Americe, že právě probíhá vloupání. Majitel proto zkontaktoval svou známou, která byla v České republice a ta vloupání oznámila na tísňovou linku. Na místo ihned vyrazili policisté, ale vzhledem k tomu, že se muži v bytě zdrželi jen asi tři minuty, tak už je na místě nezastihli,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kamera zachytila podobu podezřelých, policisté se snaží zjistit jejich totožnost. Jestliže některého z nich poznáváte, kontaktujte linku 158," požádal veřejnost o pomoc při řešení případu Daněk. Za trestný čin krádež a porušování domovní svobody hrozí pachatelům v případě dopadení a odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi.