To je pech! Do kabelky si dala pětileté úspory na koupi auta, přišla o ně těsně před cestou do banky
Ilustrační foto: archiv

To je pech! Do kabelky si dala pětileté úspory na koupi auta, přišla o ně těsně před cestou do banky

2. června 2019 12:27
Autor: red
V pátek 10. května okolo 19. hodiny zatím neznámý pachatel na parkovišti u nákupního centra na Černém Mostě odcizil čtyřiapadesátileté ženě kabelku s hotovostí ve výši 500 tisíc korun.

Žena byla se svým manželem nakoupit v obchodě a i s nákupem, který měli v košíku, se vrátili na parkoviště ke svému vozidlu. To odemkli a žena na sedačku spolujezdce položila kabelku i s penězi. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk v tiskové zprávě.

Pak se s nákupem přesunuli k zavazadlovému prostoru, kde ho začali nakládat. Mezi tím pravděpodobně přišel zloděj k otevřenému vozidlu a kabelku ukradl, aniž by ho zpozorovali. 

Případ začali vyšetřovat kriminalisté, kteří mimo jiné zajistili kamerové záběry a vytipovali podezřelého muže, který se v tu dobu pohyboval po parkovišti. „Byl oblečený do světlé bundy, světlých džínových kalhot, na hlavě měl černou kšiltovou čepici a přes rameno světlehnědou tašku,“ uvedl Daněk.

Podezřelého se policistům zatím nepodařilo zadržet. Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což vzhledem k výši způsobené škody hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

„Peníze, o které žena přišla, byly její a jejího manžela pětileté úspory, jenž měly připravené na nákup auta. Po nákupu měli v plánu jet do banky, kde měli peníze složit na účet,“ dodal policejní mluvčí Daněk.