Trapas při koncertu Petry Janů: Zpěvačka z něj vybruslila s grácií
Petra Janů při jedné z autogramiád. Foto: Grafomann / Wikimedia Commons

Trapas při koncertu Petry Janů: Zpěvačka z něj vybruslila s grácií

1. září 2014 09:35
V rámci nedělního hudebního maratonu s názvem Koncert pro park v Praze 13 vystoupila i zpěvačka Petra Janů. Její nezaměnitelný hlas nedoprovázela kapela, ale cédéčko. A v tom byl kámen úrazu.

Při první písni Moje malá premiéra bylo vše v pořádku, ale pak začaly problémy. Janů uvedla další písničku S láskou má svět naději, ale z reproduktorů se ozvaly znovu tóny písně Moje malá premiéra. Tento přehmat vzala autorka s humorem, ale ejhle, i při dalším pokusu se ozvala stejná píseň. A znovu. A znovu. „To musíte dát z jiného cédéčka, dala jsme vám dvě,“ čílila se zpěvačka směrem k těm, kteří se starají o zvuk.

Pak už rezignovala a lidem začala zpívat bez hudebního doprovodu. Ukázala, že je ve výborné formě a diváci kvitovali její snahu potleskem. Dokonce si střihla i píseň Vínečko bílé. Málokdo by asi před koncertem tušil, že kvůli technickým problémům dojde na tuto známou lidovku.

Bylo evidentní, že se těm, kteří pouštěli Petře Janů hudbu během koncertu, nepodařilo problémy zcela vyřešit, takže zpěvačka někdy nevěděla, která píseň bude následovat. Při přídavku na závěr to brala s humorem. „Tak tam pusťte ty rokenroly, jestli je tedy pan zvukař najde,“ řekla.

Při loučení na úplný závěr se smála: „Tak zase někdy příště, třeba lepší v konstelaci, kdy bude zvukař v lepší kondici.“