Trojskou botanickou zahradu rozzáří pestré barvy stovek dýní
Foto: BZ

Trojskou botanickou zahradu rozzáří pestré barvy stovek dýní

10. září 2020 07:13
S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně. Letos čeká návštěvníky mimořádný zážitek, jsou totiž zváni na „dýňovou svatbu“. Dýňový ženich a nevěsta je zavedou na místa v zahradě, kde se skutečně odehrávají svatební obřady. 

Od 16. října do 1. listopadu bude možno ochutnat pokrmy připravené na svatební hostinu nebo obdivovat dýňové lože pro novomanžele.

Víkend 17. – 18. října bude patřit Dýňovým slavnostem a zábavě pro celou rodinu. Poslední říjnový den bude už tradičně věnován oslavám Halloweenu.

„Návštěvníci, kteří zavítají na dýňový týden do Botanické zahrady si budou moct všimnout, jak jsme pokročili s výstavbou nového západního vstupu do Botanické zahrady, kde bude návštěvníkům k dispozici veškeré zázemí, včetně restaurace a přednáškového sálu. Otevírat bychom jej měli na konci letošního roku,“ říká náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček.

O víkendu 17. a 18. října přijďte do trojské botanické zahrady ochutnat široký sortiment dýňových pochoutek. Dýňová polévka plná vitamínů, osvěžující dýňové smoothie a další dobroty potěší mlsné jazýčky celé rodiny. Na děti čeká po oba dny zábavný program. Vypravte se do botanické zahrady přivítat podzimní čas a ochutnat jeho plody. Program proběhne v Ornamentální zahradě.

V sobotu 31. října můžete po celý den slavit Halloween v botanické zahradě. Ani letos nebude chybět strašidelná výzdoba, dýňové občerstvení a program pro děti. Celý den završí v 18 hodin tradiční průvod zahradou se světélky a halloweenskými lampiony.