Trosečnice, nová hra v divadle Radka Brzobohatého
Co zažívají Trosečnice na ostrově? Foto: DRB

Trosečnice, nová hra v divadle Radka Brzobohatého

2. února 2024 06:00
Autor: Cen
Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo svou první premiéru v tomto roce – 30. ledna odehráli českou premiéru britské komedie Trosečnice. V režii Jakuba Nvoty se poprvé na jevišti DRBu představila Veronika Žilková. Spolu s Annou Kulovanou, Pavlínou Mourkovou a Kateřinou Peřinovou prožijí nejdivočejší teambuildingovou akci, jakou si dokážete představit.

„I zkoušení bylo dobrodružnější než obvykle, na premiéru jsme si museli počkat, když před generálovým týdnem Anička onemocněla a to tak ošklivým bacilem, že nebylo možné ani dozkoušet natož odehrát. A tím, že to bylo před Vánocemi, všichni se pak rozprchli různě na hory a do tepla, Jakub začal zkoušet v Bratislavě… a proto se nejbližší termín i s týdenním zkoušením našel až na konci ledna.” upřesnila ředitelka DRBu Romana Goščíková. „Ale už včera na veřejné generálce Trosečnice hezky vyběhly mezi lidi a začaly získávat své fanoušky. Zejména ženám toto představení nabízí možnosti souznění i katarze.”

A co říká o tom, co zažívají Trosečnice na ostrově Veronika Žilková? A přežila by v divočině?

„Ztroskotání na pustém ostrově je situace, která vás vyhodí z vašeho komfortu, takže začnou fungovat úplně jiné vlastnosti, než které používáte v normálním životě. A já si myslím, že bych přežila, jsem z hodně dětí a měla jsem hodně dětí, takže jsem poměrně odolná.”

Veroniku přišel na premiéru podpořit její partner Josef Holomáč i syn Vincent Navrátil s přítelkyní. V hledišti se dobře bavila řada známých tváří – herečka Jana Bernášková s manželem Rudolfem Merknerem, manželé Rosákovi, herečka Michaela Dolinová, Alex Mynářová, kterou doprovodil herec Milan Enčev, ad. Nechyběli ani manžel Romany Goščíkové režisér Karel Janák a umělecký šéf DRBu, partner Aničky Kulované – Lukáš Burian.

Anička ke zkoušení řekla: „Trosečnice mi přišly do života poměrně nečekaně, avšak o to intenzivněji. Poprvé zkoušení se slovenským režisérem Kubou Nvotou. Jeho harmonická energie v kombinaci s elementy nás čtyř trosečnic, vytvořila představení silné jako vábení Sirén na moři zároveň dojemné jako západ slunce tamtéž. Má postava Julie je všechno, co já nejsem. Organizovaná, předpřipravená, skrývající emoce. A přece máme mnoho společného: silná touha po lásce a překvapivá pointa v závěru hry.