Ty bylo o fous! Šestnáctka kombinovala alkohol s léky a nechtěla žít
Ilustrační foto: archiv

Ty bylo o fous! Šestnáctka kombinovala alkohol s léky a nechtěla žít

23. prosince 2019 21:37
Autor: red
Šestnáctiletá dívka se v Krčském lese pokusila o sebevraždu. Strážníci ji našli včas, poskytli první pomoc a předali záchranářům.

V pátek odpoledne přijal operátor linky 156 žádost o pomoc matky šestnáctileté dívky, která se měla nacházet v Krčském lese a vyhrožovat sebevraždou. Hlídka se ihned rozjela do udané lokality a mezi stromy v těžko přístupném terénu nakonec dívku našla.

Ležela v nízkém porostu v bezvědomí a bez známek života. Kolem byly poházené lahve od alkoholu a prázdné plato od léků. Jeden ze strážníků okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž stlačováním hrudníku, druhý vyrozuměl operační středisko o nálezu dívky a požádal o přivolání státní policie a záchranné služby.

Pátracímu policejnímu vrtulníku pak dával baterkou světelné signály. Po krátké době se podařilo dívku přivést k vědomí. Pomoci se ale začala fyzicky bránit, kopala a byla zmatená.

Nakonec ji strážníci uklidnili a společně se státními kolegy přemístili na zpevněnou komunikaci, zabalili do termofólie, uložili do stabilizované polohy a kontrolovali její vitální funkce až do příjezdu záchranářů, kteří si pak pacientku převzali do péče.